Nam Salan Analistler: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Nam Salan Analistler: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Bitcoin (BTC) boğası geri mi dönüyor yoksa sahte bir şafak mı? Analistler, bu ayki güçlü rallinin ardından lider kriptonun bir sonraki yönüne ağırlık veriyor ve izlenecek temel göstergeleri paylaşıyor

Marcus Sotiriou’ya göre metrikler rallinin devam ettiğini gösteriyor

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto piyasası geçtiğimiz hafta keskin bir ralli gördü ve Bitcoin 47.000 dolar seviyesini geri aldı ve Ethereum Ocak ayının başından bu yana ilk kez 3.400 dolara ulaştı. Bu rakamların her ikisi de, en iyi iki kripto ile sırasıyla 34.000 dolar ve 2.300 dolar civarındaki son düşük seviyeleri arasına temiz su koyuyor.

Bu yelpazenin hangi ucunun gerçeğe daha yakın olduğunu yalnızca zaman gösterecek. Ancak bu sadece bir sıçramaysa, güçlü ve sürdürülebilir bir durum mu? Analistler arasında daha fazla görüş ağırlığı yükseliş tarafında görünüyor. İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta analist olan Marcus Sotiriou, rallinin devamı için Bitcoin noktalarının çok az hareket ettiğini gösteren on-chain verilere dikkat çekiyor ve şunları söylüyor:

Piyasa duyarlılığı geçen hafta çok yükselişe geçtiğinden Bitcoin 47.000 doların üzerinde konsolide oluyor. Glassnode, Bitcoin arzının %60’ından fazlasının bir yılda hareket etmediğini gösterdiğinden, on-chain ölçümler rallinin devam ettiğini gösteriyor.

Analist, BTC arz yüzdesinin bir yıldan fazla bir süredir değişmediği diğer tek zaman Eylül 2020 olduğunu ve bunun, takip eden sekiz ay boyunca fiyatta %500’lük bir harekete yol açtığını hatırlatıyor. Ayrıca, dün Coinshares’ten gelen bir rapor, Aralık ayından bu yana kripto fonlarına büyük girişler olduğunu gösteriyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.