Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

Milyon aboneli kripto kanalı Coin Burea analisti “Guy”, Ethereum’un (ETH) en büyük kripto para olarak Bitcoin (BTC)’i geçmesini veya devirmesini, muhtemelen bu yıl gerçekleşebilecek bir olay olarak görüyor. Analistin yakın tarihli Youtube yayını Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

Analist önümüzdeki aylar için olasılıklara bakıyor

Yeni bir videoda Guy, sıralamanın önümüzdeki aylarda değişip değişmeyeceğine karar verebilecek iki faktörü açıklıyor:

ETH’nin BTC’yi ne zaman geçebileceğini görebileceğimize gelince, bunun er ya da geç gerçekleşmesi mümkün. Gerçekten daha önce bahsettiğim iki faktöre bağlı. Yani: bir spot Bitcoin ETF’nin (borsada işlem gören fon) onayı ve Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçmesi…

Analist bunun ne zamana gerçekleyebileceğiyle ilgili tüm olasılıkları değerlendiriyor:

Bu iki olay pekala aynı ay içinde gerçekleşebilir. Bekleyen birkaç nokta Bitcoin ETF başvurusu Mart ayına kadar onaylanabilir ve Ethereum’un birleşmesi çok geride görünmüyor. Bir spot Bitcoin ETF onaylanırsa, birleşme büyük bir başarı olsa bile ETH’nin BTC’yi yakalaması imkansız olacaktır. Birleştirme, bir spot Bitcoin ETF onaylanmadan önce gerçekleşirse, Ethereum’un Bitcoin’i en azından geçici olarak çevirmesi yeterli olabilir. Buradaki tek uyarı, Fed faiz oranlarını yükseltmeye başladığında bir ayı piyasasına girebileceğimizdir… Birleşme geldiğinde ayı piyasası tüm hızıyla devam ederse, Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi muhtemelen yeterli olmayacaktır. Çünkü piyasa momentumu orada olmayacak. Tersine, bir spot Bitcoin ETF’nin onaylandığı bir ayı piyasası tasavvur etmek zor, bu da mantıksal olarak ETH’nin kısa vadede BTC’yi değiştirmesinin olası olmadığı anlamına geliyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.