Milyarder Yatırımcı Uyardı: Bitcoin Bu Hafta Çökecek!

Milyarder Yatırımcı Uyardı: Bitcoin Bu Hafta Çökecek!

SchiffGold’un başkanı ve açık sözlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin fiyatının yükselmeye başlayabileceği bir senaryo önerdi. Milyarder yatırımcı, Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığı bir senaryo önermek için Twitter’a başvurdu. Ana hatlarıyla tahminleri tutsa bile, Bitcoin’e yatırım yapmanın hala gerekli olmayacağını düşünüyor.

Bitcoin boğaları neyi bekliyor?

Schiff’e göre, Bitcoin’in yükselmeye başlaması için NASDAQ endeksinin değer kazanmaya başlaması gerekiyor ve altının yükselmek yerine fiyatının düşmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra, Fed’in ekonomiye zarar vermeden enflasyonun %2’nin altında kalmasını garanti etmesi gerektiğinin altını çizerek, bunun ancak faiz artışları minimumda tutulursa ve hükümet harcamaları büyük ölçüde azaltılırsa yapılabileceğinin üstünde durdu. Bununla birlikte, Schiff’e göre bu durumda bile Bitcoin’e sahip olmak mantıksız, çünkü kripto paralara ihtiyaç kalmadan her şey yolunda gidebilir.

Schiff, önceki bir tweet’te, NASDAQ’ın yanı sıra S&P 500’ün, Fed’in bu hafta oran artışını başlatmaya hazırlanırken sırasıyla %50 ve 30 oranında çökeceğini ve Bitcoin’i 38.422 dolara düşüreceğini belirtti.

Schiff, GameStop gibi hisseler düştüğü için Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor

Bundan önce, SchiffGold başkanı başka bir tweet paylaştı ve bu sefer BTC yatırımcılarını yaklaşan bir fiyat düşüşü konusunda uyardı. Schiff’e göre bunun nedeni meme hisselerinin şu anda serbest düşüşte olması. Örneğin GameStop, arka arkaya ikinci gün için %15 düştü ve şu anda 2021 ATH’sinden %80’den fazla düşüşle 79 doların altında işlem görüyor. AMC’nin de bugün %5.5 düştüğünü belirten Schiff, Bitcoin’in bu hatfta çökecek bir sonraki varlık olduğunu vurguluyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.