Milyarder Yatırımcı: Krizde Altın Yerine Bu Coinden Alacağım!

Milyarder Yatırımcı: Krizde Altın Yerine Bu Coinden Alacağım!

Ünlü milyarder hedge fon yöneticisi Stanley Druckenmiller, enflasyonist bir boğa piyasasında “kesinlikle” altın yerine Bitcoin’e sahip olmak istediğini söylüyor. Ancak ayı piyasasında altın sahibi olmayı tercih edeceğini açıkladı.

Milyarder Stan Druckenmiller, enflasyonist boğa piyasasında altın yerine Bitcoin’i tercih ediyor

Stan Druckenmiller, Sohn Konferans Vakfı ile röportajda Bitcoin ve kripto para yatırımı konusundaki görüşlerini paylaştı. Druckenmiller, Duquesne Family Office LLC’nin başkanı ve CEO’sudur. Daha önce, en yüksek aktif değeri 22 milyar dolar olan Soros Fon Yönetimi’nde genel müdürdü. Forbes’un milyarderler listesine göre, kişisel net değeri şu anda 6,8 milyar dolar.

Sohn röportajında Stan Druckenmiller, neden altın yerine Bitcoin tercih ettiğini şu ifadelerle açıklıyor:

Sorumsuz bir para politikasına ve ileriye dönük enflasyona sahip olacağımıza inanıyorsanız, boğa aşamasındaysa, Bitcoin sahibi olmak istersiniz. Buna karşılık, diğer varlıklar için düşüş aşamasındaysa, altına sahip olmak istersiniz.

Druckenmiller, yeterince uzun süredir gözlemlediği için bunun doğru olduğuna inandığını vurguluyor. Ünlü milyarder, “gözlemlediklerime inanmaya başlıyorum” diyerek şunları da ekliyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.