Milyarder Soros’un Fon Yöneticisi: Bu Altcoin, BTC’yi Geçebilir!

Milyarder Soros’un Fon Yöneticisi: Bu Altcoin, BTC’yi Geçebilir!

George Soros’un 28 milyar dolarlık aile ofisi başkanı Dawn Fitzpatrick, artan iklim endişeleri nedeniyle lider altcoin Ethereum’un Bitcoin üzerinde çekiş kazanma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor.

“Lider altcoin Bitcoin (BTC)’den daha fazla çekiş kazanacak”

Bugün yayınlanan bir Bloomberg röportajında, Soros’un 28 milyar dolarlık aile ofisinin CEO’su ve yatırım sorumlusu Dawn Fitzpatrick, kriptonun çoktan ana akım haline geldiğini ve küresel bir resesyonun yaklaşan risklerine rağmen burada kalmaya devam ettiğini belirtiyor. Dawn Fitzpatrick, konuya ilişkin olarak şunları söylüyor:  

Kripto, burada kalıcı. Bence ana akım haline geldi. Fidelity, onu 401(k)’nize koyabileceğinizi duyurdu. Söyleyebileceğim bir uyarı, her şeyden önce, iklim etkisinin giderek daha fazla odak noktası haline geleceği. Dolayısıyla, bu bağlamda, lider altcoin Ethereum’un Bitcoin üzerinde biraz daha fazla çekiş kazanacağını düşünüyorum.

Fitzpatrick’in yorumları, önde gelen akıllı sözleşme Blockchain’i Ethereum’un enerji yoğun Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasından bu yılın ilerleyen zamanlarında önemli ölçüde daha çevre dostu bir Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasına geçmeye hazırlanırken geldi.

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Pazartesi günü, ağın tek PoW test ağı olan Ropsten, 8 Haziran’da iki test-chain’i birleştirmeyi planlayan kendi PoS işaret Blockchain’inin başlattı. Ropsten’in test-chain’lerin başarılı bir şekilde birleştirilmesi, main-net’in PoS’a geçişinden önceki son adım olacak. Bir Ethereum geliştiricisine göre, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin Eylül veya Ekim ayının daha gerçekçi olabileceğini söylese de, bu Ağustos ayında gerçekleşebilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.