Miami’den Canlı: Bitcoin İçin Beklenen Haberler Geldi!

Miami’den Canlı: Bitcoin İçin Beklenen Haberler Geldi!

Lider kripto Bitcoin (BTC), ulus devlet benimsemesinin keyfini çıkarmaya başlıyor. Bunu ilk olarak, El Salvador’da Bitcoin’i yasal bir para olarak kabul edilmesinde gördük. Ancak, daha fazlası geliyor.

Bitcoin benimsenmesi için önemli adımlar atılıyor

Bugün Meksika, lider kripto para birimini yasal bir para haline getirmek için harekete geçti. Meksikalı bir senatör olan Indira Kempis, hükümeti Bitcoin’i derhal ülkede yasal bir para olarak kabul etmeye çağırdı.

Benzer şekilde, özerk bir Portekiz bölgesi olan Madeira, Bitcoin’i benimsemeye hazır ve Bitcoin alıp satmak için sıfır kişisel gelir vergisi alarak seçeneği daha çekici hale getiriyor. Bir yetkili, Madeira’nın Avrupa’daki en düşük vergileri aldığı için şirketler için ‘harika koşullar’ sunduğunu söyledi.

Bir diğer önemli Bitcoin duyurusu Honduras’taki Prospera şehrinden. Madeira gibi, şehir de Bitcoin’i sermaye kazancı vergisi olmayan yasal bir para olarak benimsemeye çalışıyor. Bunlar, kitlesel Bitcoin benimseme çabasında elde edilen önemli kilometre taşları.

Ulus devletlerin Bitcoin’i benimsemesi için çalışmak

Samson Mow, bir Bitcoin teknoloji şirketi olan Blockstream’in eski CTO’su. Kısa süre önce, Bitcoin’in ulus devletler tarafından benimsenmesi üzerinde çalışmak için şirketteki görevinden istifa etti. Güçlü Bitcoin savunucusu, Bitcoin’in gelmekte olan “karanlık zamanlardan” kaçınmanın tek yolu olduğunu ve bu benimsemelerin onun geçen ayki çabaları nedeniyle gerçekleştiğini söylüyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.