Merge Ethereum, Optimism, Lido ve Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Merge Ethereum, Optimism, Lido ve Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Merge, son zamanların en çok konuşulan olaylarından biri oldu. Ethereum ağının proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizmasından proof-of-stake’e (PoS) geçişini işaretleyen bu olayın, bazı altcoin’leri ve Bitcoin’i de etkilemesi beklenmekte. Bu yazımızda, analist Akash Girimath’ın Merge etkisiyle Optimism (OP), Lido DAO (LDO) ve Bitcoin (BTC)’in nasıl hareket edeceğine dair yorumlarını aktaracağız. İşte detaylar… Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Merge çerçevesinde Ethereum, Bitcoin beklentileri ne yönde?

Analist Akash Girimath, Merge ile bağlantılı bir şekilde fiyat değişimi yaşaması beklenen kripto paralardan önce, Merge’ün asıl konusu olan Ethereum teknik analizi ile başlıyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi merge için 15 Eylül 2022 tarihine işaret edilmekte.  Geçtiğimiz haftalarda 2.000 doların üzerinde el değiştiren ETH’nin değeri, bugünlerde 1.500 doların altına düştü. Analist de bu düşüşe işaret ederek yüzde 30 oranındaki kayıptan söz etti. Analiste göre bu süreçte, 1.730 dolar seviyesindeki destek seviyesi, direnç seviyesine dönüştü.

Fiyatın şu anda stabilize olduğundan bahseden analist, sıradaki fiyat hareketinin Bitcoin’den etkileneceğine işaret etti. Kısa vadede küçük yükseliş hareketleri görsek de, uzun vadede pek iç açıcı hareketler beklemediğini aktardı. Bu hafta, 1.570 dolar seviyelerinde hareket etmesini bekliyor. Genel olarak Merge rallisinin sonlandığını düşünen analist, kısa vadede en yüksek 1.730 dolar seviyesini göreceğimizi düşünmekte. Uzun vadede, en düşük 1.280 dolara işaret ediyor. Makro dip seviye olarak ise 500-600 doların görülme olasılığına dikkat çekiyor.

Bilindiği üzere Bitcoin fiyatı, Cuma günkü Jerome Powell konuşmasının ardından büyük bir darbe yedi. Yazım sırasında hafif bir şekilde toparlansa da analist, BTC için yakın zamanda yükseliş görmüyor. Fiyatın, 20.700 dolar seviyelerinin ötesine kısa vadede geçmeyeceğini düşünmekte. BTC konusunda 40.000 doların görüldüğü Nisan 2022’den beri düşüşte olduğunu belirten analist, 19-20 bin dolar civarına gerileme bekliyordu.

Lido ve Optimism için dikkat edilmesi gereken seviyeler hangileri?

Optimisim (OP) için geri dönüş gördüğünü söylüyor. Analist, fiyatın yükselmeye başladığına dikkat çekerken 1.35 ila 1.43 dolar aralığının “kâr alma bölgesi” olduğunu düşünüyor. En olası seviye olarak 1.17-1.22 dolar beklentisini aktarıyor. Ancak aşağı yönde hareket etmesi durumunda 0.75-0.77 dolar civarının “stop-loss” alanı olduğuna inanmakta. Genel olarak analiste göre Optimism, yükselme olasılığı yüksek bir coin. Bu nedenle yatırımcıların bu coin’i göz önünde bulundurmasını tavsiye ediyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.