Mayıs’ta Ne Olacak? Bitcoin ve Altcoin Balinaları Ne Yapıyor?

Mayıs’ta Ne Olacak? Bitcoin ve Altcoin Balinaları Ne Yapıyor?

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından bu yana balina adresleri tarafından BTC ağına yaklaşık 3,8 milyon dolar aktarıldı veya çekildi. Kripto piyasasının zorlu Nisan ayından sonra Bitcoin fiyat iyimserliği azalıyor mu? Bitcoin ve altcoin balinaları piyasada ne yapıyor ve bu hareketler ne anlama geliyor?

Bitcoin ve S&P 500 korelasyonu devam ediyor

Bitcoin, Mart 2020 çöküşünden sonra son iki yılda piyasanın gerçek dışı getirilerine çok alışmış olan kripto traderları arasında büyük bir hayal kırıklığına neden olarak 4 Nisan’da yaklaşık 46.000 doları aştı ve 38.000 dolara geri döndü. Şubat ve Mart, özellikle Aralık ve Ocak aylarındaki sert düşüşlerin ardından toparlanma işaretleri gösterdi. Ancak soru şu ki, yükseliş momentumu neden aniden durdu?

Kripto ve hisse senetleri, özellikle Bitcoin ve S&P 500 arasındaki korelasyon var olmaya devam ediyor ve Jerome Powell ve Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervinin enflasyonla mücadele için olası bir %0,5 oran artışı açıkladığı Mayıs ortasına kadar sürmesi bekleniyor.

Ancak analistlere göre bu, Bitcoin’in daha fazla düşüş göstereceği anlamına gelmiyor. Kripto para birimlerinin hisse senedi fiyat hareketini taklit etmeye devam ettiğini ve bunun tersini yapmadığını varsayalım. Bu durumda, pek çok kişi S&P 500’ün son zamanlarda düşmesine rağmen, Fed’in planlanan toplantısından önce faiz artırımı korkularının büyük olasılıkla sindirilmiş olacağını düşünüyor.

Bitcoin balinaları tasfiye ediyor, Tether balinaları ekliyor

On-chain analiz firması Santiment’e göre, bütün piyasanın gelecekteki fiyat hareketini analiz etmek için sürekli olarak balina katmanına giden iki kripto veri platformu var: Arz 100 ile 10.000 BTC’ye sahip adreslerde ve arz 100.000 ile 10.000.000 Tether’e (USDT) sahip adreslerde tutulur.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.