Maltepe Üniversitesinde Blockchain Zirvesi Gerçekleşecek: İşte Detaylar!

Maltepe Üniversitesinde Blockchain Zirvesi Gerçekleşecek: İşte Detaylar!

Blockchain alanı hayatımıza girmeye devam ederken, Maltepe Üniversitesinde bir “Blockchain Zirvesi” etkinliği gerçekleşecek. Etkinlik, 16-17 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Zirveye konuşmacı olarak katılan uzmanlar Blockchain’in ve kripto paraların hukuksal tarafı, ticaret, token ve tokenizasyon, NFT ve Metaverse gibi konulardan bahsedecek. İşte detaylar…

Blockchain Zirvesi, 16-17 Nisan’da gerçekleşecek

Nispeten yeni ve kripto paraların arkasındaki teknoloji olan Blockchain, sıklıkla ekonomik işlemlerin bozulmaz bir kaydı olarak tanımlanır. Bir Blockchain defteri, finansal işlemler de dahil olmak üzere neredeyse değerli her şeyin kaydını tutmak için kodlanabilir. Bu alanın sürekli gelişmesi ve yenilenmesiyle birlikte, birçok farklı terim ve yorumlar ortaya çıkıyor. Bunların hepsinin konuşulabileceği bir yer arıyorsanız, 16-17 Nisan 2022 tarihinde Maltepe Üniversitesinde gerçekleşecek olan Blockchain’e yönelik zirveyi inceleyebilirsiniz.

Zirvede Blockchain’e ve kripto paralara yönelik pek çok şey konuşulacak. 16 Nisan’da ilk oturum Hukuk oturumu olacak. Bu oturumda, alanındaki uzman isimler kripto para hukuku, vergilendirmesi, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) ve regülasyon ilişkisini konuşacak. Bunun ardından kripto paralarda ticaret konusu ele alınacak. “Kripto Varlık Platformları” oturumunda ise KuCoin ve LBank, Bitget gibi kripto para borsalarının Türkiye’deki görevlileri söz alacak. “Blockchain Dünyası ve Habercilik” başlıklı konuşma ile medya oturumu da gerçekleşecek.

NFT ve Metaverse’ler de konuşulacak

Etkinliğin 17 Nisan’da gerçekleşecek olan ikinci gününde, son zamanların belki de en çok konuşulan konularından olan non-fungible token’lar (NFT) ve metaverse’ler de ele alınacak. Bunun dışında “token ve tokenizasyon” konuları, Blockchain yazılımı gibi kapsayıcı oturumlarla etkinlik sonlanacak. Siz de bu konularda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız etkinliğe katılabilirsiniz.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.