Madenciler Toplu Olarak Bitcoin Satıyor! Bu Neyin Habercisi?

Madenciler Toplu Olarak Bitcoin Satıyor! Bu Neyin Habercisi?

Bitcoin (BTC) son satış dalgasında sert darbeler aldı ve fiyatı 20 bin doların altına düştü. Madenciler Bitcoin HashPrice ile ilgili sorunlarla karşılaşıyor. Ve bu ortamda BTC madencileri piyasayı büyük bir hızla terk ediyor.

Bitcoin Hashprice’ı şu anda Ekim 2020’nin en düşük seviyesinde

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin 20.000 dolardaki zeminini kaybetti. Lider kripto daha sonra 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altına düştü. Şimdi ise psikolojik desteğin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Bu gelişmeler yaşanırken Bitcoin madenciliği karlılığı tüm zamanların en düşük seviyesinde.

Düşük Bitcoin fiyatının yanı sıra, ağın başlıca zorluğu ve tüm dünyada artan elektrik maliyetleri, Bitcoin ve kripto madencilerini büyük ölçüde baskı altına alıyor. Bitcoin Hashprice şu anda Ekim 2020’nin en düşük seviyesinde. Kripto uzmanı Will Clemente, konu hakkında Twitter’den şu paylaşımı yaptı:

Daha düşük Bitcoin fiyatı, daha yüksek hash/zorluk ve daha yüksek enerji maliyetleri, madencilerin marjları üzerinde ciddi baskı yarattı. Hashprice şimdi Ekim 2020’den bu yana en düşük seviyesinde. Hash şeritleri kesişti. Makinelerin fişini çektiğini + Madencilerin borsalara BTC gönderdiğini gösteriyor.

Lower Bitcoin price, higher hash/difficulty, and higher energy costs have put serious pressure on miners margins. Hashprice is now its lowest since October 2020.Hash ribbons have crossed (bot. left), indicating machines unplugging + Miners sending BTC to exchanges. (bot. right) pic.twitter.com/x7J7pYTZ9W

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.