Madenciler BTC’leri Borsalara Yığıyor: Tek Günde 88 Bin Bitcoin!

Madenciler BTC’leri Borsalara Yığıyor: Tek Günde 88 Bin Bitcoin!

CoinMetrics analisti Kyle Waters, madencilerin borsalara 88.000 Bitcoin (BTC) aktardığını ve rekor bir seviyeye ulaştığını tweet’ledi.

Bitcoin madencileri risk almak istemiyor

Madenciler tarafından borsalara gönderilen Bitcoin miktarı yeni bir zirve kaybetti. Bu, şimdiye kadar görülen en büyük miktar. Bitcoin’lerin toplam parasal değeri de önceki rekoru geçti. Neredeyse 2 milyar dolar değerindeki Bitcoin, madenciler tarafından borsalara aktarıldı. Madenciler, küresel ekonomik kriz nedeniyle masrafları karşılamak için BTC satıyor. Son zamanlarda, çok sayıda Bitcoin madenciliği işletmesi nakit toplamak ve yeni yatırımlar yapmak için Bitcoin satacaklarını bildirdi. En büyük madencilik işletmelerinden Core Scientific, kripto para piyasasının düşüşte olduğu Mart ayında 2700 BTC sattı. Bitcoin, o günlerde şimdiye kadar %50’den fazla değer kaybetti. Mart ve Nisan aylarında Riot Blockchain ve Argo Blockchain gibi işletmelerde yüklü Bitcoin sattıklarını bildirdiler.

Madenciler 88 bin Bitcoin’i borsalara aktardı

Yukarıdaki tweet’te Kyle Waters, madencilerin dün borsalara net 88.000 BTC aktardığını ve rekor bir seviyeye ulaştığını söylüyor. Madenciler, 15 Haziran’da, dolar bazında şimdiye kadar en büyük Bitcoin transferini kaydetti. Aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere, böyle bir olay en son 2016’da meydana geldi.

Madenciler neden BTC satar?

Bu ayın başlarında, Compass Mining’in direktörü Will Foxley, madencilerin karamsarlığının kesin olarak teyit edilmesinden ziyade, hareketin sadece makro çevreye karşı uyarıcı bir tepki olduğunu söylemişti. BTC satmanın, belirsizlik sırasında madencilik operasyonlarını devam ettirmek için ihtiyatlı bir hareket olduğunu da sözlerine ekledi:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.