Madenci Kapitülasyonu: Bitcoin Satışları Devam Edecek Mi?

Madenci Kapitülasyonu: Bitcoin Satışları Devam Edecek Mi?

Madenciler ayakta durmak için kripto paralarını boşaltıyor. Bu nedenle lider kripto artan satış baskısı ile karşı karşıya. Coin Metrics’in yakın tarihli bir raporuna göre, madenciler Haziran ayında şimdiye kadar en az 500 milyon dolar değerinde Bitcoin sattı.

Bitcoin madencileri rezerv satıyor

Bir zamanlar gelişen Bitcoin madencilik endüstrisi, kendinin en büyük düşmanı haline geldi. Birden fazla rapor, Bitcoin madencilerinin operasyonlarının maliyetini karşılamak için daha fazla BTC sattığını gösteriyor. Artan satış, herhangi bir olası Bitcoin toparlanmasını sağlamıyor. Bu nedenle madenci karlılığı üretim maliyetinin altına düşmeye devam ediyor. Bu sefer de daha fazla satışa yol açıyor.

Arcane, araştırmasına ilişkin yakın tarihli bir rapor yayımladı. Rapor, madencilerin cüzdanlarından ayrılan Bitcoin miktarında önemli bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca raporda, şu hususların altı çiziliyor:

2022’nin ilk dört ayında, halka açık madencilik şirketleri BTC üretiminin %30’unu sattı. Madenciliğin düşen karlılığı, bu madencileri Mayıs ayında satış oranlarını üretimlerinin %100’ünden fazlasına çıkarmaya zorladı. Operasyonel maliyetler madencilerin karlarını aştı. Onları farkı kapatmak için Bitcoin rezervlerine başvurmak zorunda bıraktı.

Başka yerlerde, önde gelen Bitcoin madencisi Bitfarms, rekor kıran kripto düşüşünün ortasında satışını artıran uzun bir firma listesindeki en son şirket oldu. Kriptoks.com’dan da takip ettiğiniz üzere Bitfarms, likiditesini artırmak amacıyla geçtiğimiz hafta 62 milyon dolara 3.000 Bitcoin sattığını bildirdi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.