LUNA ve UST Olayında 4 Büyük Gelişme: Çöküşten Önce…

LUNA ve UST Olayında 4 Büyük Gelişme: Çöküşten Önce…

Terra’nın tokenleri LUNA ve UST’de yaşanan çöküşle ilgili her gün yeni bir gelişme ortaya çıkıyor. Kripto topluluğu ve düzenleyiciler olayın üzerine gittikçe yeni iddialar gündeme geliyor. İşte son 24 saatte yaşanan ve çöküşün arka planı hakkında biraz daha fikir veren gelişmeler…

LUNA kurucusu kara para mı akladı?

Güney Kore’deki bir medya kuruluşu olan JBTC, SEC’in, Terra başkanı Do Kwon’un kara para akladığından şüphelendiğini iddia etti. Kuruluşun haberine göre SEC, yakın zamanda Terra’nın üst düzey bazı yöneticileriyle görüşme gerçekleştirdi. Buna göre SEC, görüşmelerin sonucunda büyük çöküşten birkaç ay önce başlayan bir detay fark etti.

Detay, Do Kwon’un her ay yaklaşık 80 milyon won çektiğini ortaya koyuyordu. Bu sayı SEC tarafında, 80 milyon dolara tekabül ediyor. Tüm bu ipuçları, Do Kwon’un kara para akladığı konusunda soru işaretlerine yol açtı. Bununla birlikte Terra fonlarının, çeşitli kripto cüzdanlarına aktarıldığına dair ifadeler de SEC’in dosyalarında yer buldu. Anonim bir LUNA geliştiricisi, kurucu Do Kwon’un altcoin’den herhangi bir pay almadığını ifade etti.

Terra ekibi büyük çöküşün geldiğini biliyordu

FatMan tarafından keşfedilen ve bir tweet’te paylaşılan yeni kanıtlar ilginç sonuçları ortaya koydu. Buna göre, Terra kurucusu Do Kwon ve ekibi, iki token için işler kötüye gitmeden önce Luna ve UST’ye ne olacağını biliyordu. Blok zinciri adreslerinden elde edilen kanıtlar, Terra ekibinin, çöküşten önce projeyi terk ettiğini ortaya koyuyor. Topluluğu şaşırtan şey, Kwon ve şirketinin Luna ve UST’nin patlayacağını bilmesiydi. Ayrıca, bunu gizli tutması ve çöküşü durdurmak için hiçbir şey yapmamasıydı.

Yakın tarihli bir rapor, TFL çalışanlarının SEC’e bilgi verdiğini doğruluyor. Buna göre çalışanlar, Do Kwon’u yaklaşan çöküş hakkında defalarca uyardı. Ancak Do Kwon, şirket fonlarını çekmeye devam etti ve sorunları görmezden gelmeyi seçti.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.