LUNA’dan Son Dakika Açıklaması: Bu Coinleri Sattık!

Geçtiğimiz hafta düşüşüyle kripto para alanına damga vuran Terra (LUNA)’da bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bitcoin (BTC) satın alımlarıyla bilinen Luna Foundation Guard’ın tam olarak ne kadar BTC satışı gerçekleştirdiği açıklandı. İşte Luna Foundation Guard’ın (LFG) açıklamaları…

Luna Foundation Guard’dan beklenen Bitcoin açıklaması geldi

Luna Foundation Guard (LFG), kripto para birimi rezervlerinin durumuyla ilgili sessizliğini bozdu ve algoritmik stablecoin’ini UST’nin ABD doları sabitinden ayrılması nedeniyle kullanıcıları mağdur eden kayıpları telafi etmeye çalışacağını söyledi. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terra’nın yerel tokenı Luna ve stablecoin TerraUSD (UST), UST’nin ABD dolarından sabit değerini kaybetmesiyle geçen hafta serbest düşüşe geçmişti.

UST’yi korumak için tasarlanmış Singapur merkezli bir kâr amacı gütmeyen kuruluş, Pazartesi günü 10 tweet’lik bir dizide yeni açıklamalarda bulundu. İlk önce en küçük sahipleri telafi etmeye çalışacağını söyledi.  LFG, LFG’nin rezervlerinin 7 Mayıs’ta 80.000’den fazla BTC’den oluşurken bugün sadece 313 Bitcoin’e düştüğünü söyledi. Yani LFG, neredeyse 10 gün önce 3.1 milyar dolarlık bir rezerve sahipken, şu anda kabaca 87 milyon dolarlık BTC tutuyor. Vakıf ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Kar amacı gütmeyen misyonu ve Terra ekosisteminin sağlığına odaklanmasıyla tutarlı olarak, 8 Mayıs’ta UST’nin fiyatı bir doların önemli ölçüde altına düşmeye başladığında, Vakıf bu rezervi UST’ye dönüştürmeye başladı.

Diğer coin’ler de rezervdeydi

Açıklamasına devam eden vakıf, şu an itibariyle rezervinde 313 BTC’nin olduğunu belirtirken diğer coin’leri de listeledi. Mevcut durumda LFG’de 39.914 BNB (BNB), 1.973.554 Avalanche (AVAX), 1.847.079.725 UST, 222.713.007 LUNA bulunuyor. Kuruluş, LUNA’ların 221.021.746’sının şu anda stake edilmiş durumda olduğunu belirtiyor. 7 Mayıs’ta ise miktarlar aşağıdaki şekildeydi:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.