LUNA Çöküşü Nedeniyle SHIB, BTC ve ETH G7’ye Gidiyor!

LUNA Çöküşü Nedeniyle SHIB, BTC ve ETH G7’ye Gidiyor!

Kripto para piyasasını sarsan LUNA çöküşü nedeniyle Shiba Inu (SHIB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer kripto paralar G7 toplantısının gündemine girdi. Fransız Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, G7 ülkelerindeki kripto para birimi düzenlemeleriyle ilgili yaklaşan tartışmalar hakkında bilgi verdi. Merkez Bankası Başkanı, piyasadaki son dramatik olayların, Web3’te düzenlemenin ölümcül önemini vurguladığını belirtti.

BTC, ETH, SHIB ve diğer kripto paralar G7 toplantısında ele alınacak

Bir Reuters haberine göre, Fransız Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, BTC, ETH ve SHIB dahil tüm kripto paraları ilgilendiren düzenlemelerin Almanya’da yapılacak olan G7 toplantısının odak noktası olacağını söyledi.

Francois Villeroy de Galhau, geçen hafta kripto para piyasasında deprem etkisi yaratan Terra USD (UST) ve Terra (LUNA) çöküşünün kripto piyasalarında neden olduğu benzersiz türbülansın ortasında, bu konunun gündeme eklendiğini vurguladı. Fransız Merkez Bankası Başkanı, Paris’te devam eden küresel yükselen piyasalar konferansı sırasında şunları söyledi:

Yakın geçmişte yaşananlar, küresel düzenlemeye olan acil ihtiyaç için bir uyandırma çağrısıdır.

Daha önce Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, G7 finans şefleri, 2020’nin 4. çeyreğinden beri düzenli olarak kripto para birimi düzenlemesini tartışmaya başladılar. BU tartışmalarda, büyük ölçüde CBDC’lerin ve stablecoin’ler ele alındı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.