Liste Şaşırttı: Kongre Üyelerinin Sepetinde Bu Altcoin’ler Var! 

Liste Şaşırttı: Kongre Üyelerinin Sepetinde Bu Altcoin’ler Var! 

Temsilci Madison Cawthorn, Bitcoin, Ethereum ve Solana’yı içeren 950.000 dolarlık kripto para trade etti. Ancak, bunu açıklamakta geç kaldı. Bu nedenle de bu hafta çok fazla eleştiri aldı. Ancak Kongre’de Bitcoin ve altcoin trade’i yapan tek kişi o değil.  

Kongre üyeleri hangi altcoin projelerini tercih ediyor?

ABD’nin Hisse Senedi Kanunu 2012 yılında kabul edildi. Bu Kanuna göre, Kongre üyeleri, onların personeli ve İcra Şubesi çalışanları, işlemlerini açıklamak zorunda. Düzenleme, hisse senedi, tahvil, emtia ve diğer hisse senedi işlemlerini açıklamayı talep ediyor. Meclis Etik Komitesi, 2018 tarihli bir mutabakatta listeye kripto para birimleri ekledi.

Bununla birlikte Senatör Ted Cruz’a (R-TX) seçildiğinden beri sunduğu her yıllık mali açıklama raporu için 90 günlük bir uzatma verildi. Ve Senatör Cynthis Lummis (R-WY), işlemin gerçekleşmesinden 52 gün sonra 16 Ağustos 2021’de açıkladı. Lummis, 50.000 dolar ve 100.000 dolar değerinde Bitcoin satın aldığını söyledi. Öte yandan kimin neye sahip olduğunu tam olarak belirlemek zor. Çünkü yasa koyucuların formları doldurma biçimleri değişiklik gösteriyor.

Örneğin, Rep. Marie Newman (D-IL), kocasının Bireysel Emeklilik Hesabı (IRA) aracılığıyla alınıp satılan Coinbase (COIN) gibi bireysel hisse senetlerini listeliyor. Ancak meslektaşlarının çoğu, içinde bulunan her bir hisse senedini detaylandırmadan bir emeklilik veya para piyasası hesabının adını veriyor.

Aşağıda, 10 Haziran Cuma gününe kadar dosyalanan raporlarda 2020’den bu yana altcoin alım satımlarını ifşa eden ABD Kongre üyelerinin bir listesi bulunuyor. Liste temiz bir partizan ayrımı gösteriyor. Göründüğü kadarıyla Cumhuriyetçiler gerçek kripto para birimi satın alıyor. Buna karşın Demokratlar, Coinbase (COIN) ve MicroStrategy (MSTR) gibi kripto ile ilgili hisse senetlerine bağlı kalıyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.