“Kriz Kapıda” Uzman: Altın ve Bunlardan Alıyorum!

“Kriz Kapıda” Uzman: Altın ve Bunlardan Alıyorum!

Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nin oturum aralarında CBDC’lerin yasal ve ahlaki etkileri hakkında düşüncelerini paylaşan Ikigai Ventures’ın Genel Ortağı Irina Heaver, altın ve Bitcoin konusunda neden iyimser olduğunu açıklıyor.

“CBDC’lerin tehlikeli olmasının nedeni budur”

Merkez bankası dijital para birimi (CBDC), dünyanın birçok ülkesinde yoğun bir şekilde tartışılmaya devam ediyor. Blockchain, oyun, mobilizasyon, yapay zeka ve sınır teknolojisine yatırım yapan, Avrupa merkezli küresel risk sermayesi şirketi Ikigai Ventures ortağı Heaver, CBDC’lerin bireyseller için bir felaket olduğunu söylüyor:

Vatandaşlar için korkunç bir fikir, ancak hükümetlerin bakış açısından harika bir fikir çünkü kontrol istiyorlar. Bu, son iki yılda tüm anayasaya aykırı karantinalar ve uygulanan pandemik önlemlerle açıkça görüldü. Örneğin, dün uyguladığımız bazı totaliter kurallara uymamaya karar verdiğiniz için bugün yiyecek alamazsınız demesi hükümet için yasaldır.

Irina Heaver, altın ve Bitcoin konusunda neden bu kadar iyimser olduğunu açıklıyor

Bitcoin ve altın enflasyondan korunmak için yatırımcıların güvenli limanı. Heaver, iki varlığın önemini vurguluyor:

2008’de küresel mali kriz sırasında altın, ekonomi ve enflasyon riskinden korunma hakkında bulabildiğim her şeyi okudum. Büyük bir altın böceğine dönüştüm. Kazançlarımı altın olarak biriktirmeye başladım çünkü hükümetlerin tasarruflarımıza ve banka hesaplarımıza ne yaptığını anladım. Ve oradan Bitcoin’e hızlı bir sıçrama oldu. İlkeler hem altın hem de Bitcoin için aynıdır, kıtlık ve her ikisinin de enflasyona karşı korunma olduğu gerçeği.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.