Kritik Seviyeleri Öngören Analistten Tarihli Bitcoin Tahmini!

Kritik Seviyeleri Öngören Analistten Tarihli Bitcoin Tahmini!

Mayıs 2021’deki Bitcoin (BTC) çöküşünü ve 69 bin dolardaki çift tepe modelini bilen ünlü kripto para analisti, BTC için dip seviyelerin çok yaklaştığını söylüyor.

Bitcoin dip yapma eğiliminde

Dave the Wave takma adı ile bilinen analist, 99.000 Twitter takipçisine, BTC’nin tarihsel olarak dip yapma eğiliminde olduğu bir nokta olan 48 aylık hareketli ortalamaya yakın Bitcoin alım-satımı öngördüğünü söyledi. Yakından takip edilen kripto analisti, Bitcoin tabanının bu ay en kısa sürede kurulabileceğini söylüyor şunları ekliyor:

Muhtemelen, [bu metriğe dayanarak] bu ay içerisinde bir kez daha, fiyat, en düşük seviyeleri yeniden test ederse beklediğiniz şey budur.

2021 yılının Ekim ayında, Bitcoin 60 bin dolar fiyat seviyelerini aşarken, Dave the Wave, BTC’nin nihayetinde geri dönmeden ve 29 bin dolarda en düşük seviyelerin yakınında bir çift dip oluşturmadan önce, 65 bin dolar civarında bir çift tepe modeli oluşturacağını öne sürdü. Analist ayrıca, trendi takip eden bir gösterge olan haftalık hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) BTC’nin dip yapmaya hazır göründüğünü sölüyor ve şunları ekliyor:

Sanırım bu, çift tepeden ilk kez bahsetmemdi. Eğer çift üst kısım varsa, neden çift dip olmasın?.. Bitcoin haftalık MACD yapısının karşılaştırılması umut verici görünüyor…

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.