Kritik Seviyeleri Öngören Analist: Bitcoin Yükselişi Bu Tarihte!

Kritik Seviyeleri Öngören Analist: Bitcoin Yükselişi Bu Tarihte!

Bitcoin (BTC)’in değerindeki kaybı yakından takip edilen kripto stratejisti, önde gelen dijital varlık için makro dibinin olup olmadığını belirledi. Bu sırada bir başka analist, BTC’nin mevcut trendini inceledi. İşte detaylar…

Davet he Wave: Bitcoin için Temmuz ayı yeşil geçecek

Analist Dave the Wave, 117.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in 20.000 doların altındaki son düzeltme hareketinin BTC’nin 2018 ayı piyasası kapitülasyonunu hatırlattığını söylüyor. Bu kapitülasyonun 2018 ile orantılı olduğunu aktarıyor.  Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in 30.000 dolardan 2022’nin en düşük seviyesi olan 17.760 dolara keskin geri çekilmesinin büyüklüğü, kral kripto paranın 6.000 dolardan 3.000 dolara düştüğü ve sonunda dibe vurduğu 2018 satış olayıyla karşılaştırılabilir görünüyor. Her iki durumda da BTC, değerinin yüzde 44’ünden fazlasını kaybetti.

Kripto stratejisti, Bitcoin’in 2012’den bu yana sürekli olarak yüzde 0.382 Fibonacci seviyesine yakın ayı piyasası dipleri bastığının da altını çiziyor. Kriptoks.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere BTC’de önemli seviyeleri doğru şekilde tahmin etmişti. Dave the Wave, 2019 yılında Bitcoin’in 6.400 dolara düşeceğini, 8.000 dolara geri dönmeden önce 11.000 dolara yükseleceğini doğru bildi. Ayrıca analist BTC’nin 2020’nin Şubat ayına kadar 11.000 doların üzerine çıkmasını doğru tahmin etti.

Dave the Wave, mevcut seviyesinde, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) dayalı uzun vadeli boğalar için birinci sınıf bir fırsat bölgesinde işlem gördüğünü söylüyor. BTC’nin Temmuz ayında yükseliş yaşayacağını da aktararak aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Fiyat, uzun vadeli ‘LGC satın alma bölgesi’ modelinin derinliklerinde. Orta vadeli teknik hedefimden daha düşük. Uzun vadeli bir pozisyon oluşturmak isteyen yatırımcılar, mantıklı bir şekilde, burada LGC modeline dayalı olarak satın alsa iyi olur.  Bitcoin için önümüzdeki ay, yeşil olacak.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.