Kritik Anlar: BTC, DOGE, SOL, XRP, ADA ve 5 Altcoin Analizi!

Kritik Anlar: BTC, DOGE, SOL, XRP, ADA ve 5 Altcoin Analizi!

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasındaki birçok altcoin, önemli destek seviyelerini savunmaya çalışıyor. Bu durum, ayıların bir fırsat algıladığını ve fiyat hareketini kontrol altına almak istediğini gösteriyor. Ancak bu durum, uzun vadeli BTC yatırımcılarını endişelendirmiyor. ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında konuşurken, 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık BTC fiyat hedefini yineledi. Bununla birlikte, BTC, dolarının yükselen gücü nedeniyle kısa vadede baskı altında kalabilir. Kriptoks.com olarak, BTC, DOGE, SOL, XRP, ADA ve 5 altcoin için yapılan fiyat analizlerini aktarıyoruz.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 7 Nisan’da 42.594 dolar seviyesindeki kritik desteğe geriledi ancak, 8 Nisan’da oluşan mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Hareketli ortalamalar düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (44.314 dolar) ve kritik direnç seviyesi olan 45.400 doların üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, BTC 200 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (48.220 dolar) meydan okuyabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan veya 45.400 dolardan düşerse, ayıların her yükselişte satıldığını gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’nın (41.789 dolar) altına çekmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, düşüş yükselen kanalın destek çizgisine kadar uzanabilir.

Ethereum boğaları da, BTC grafiğinde olduğu gibi, düşüşü satın alıyor

Ethereum (ETH), 6 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (3.224 dolar) altına düştü, ancak ayılar düşük seviyeleri sürdüremedi. Boğalar düşüşü satın alarak fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine geri itti. Bu da daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösterdi. Fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutunabilirse, ETH tekrar 200 günlük SMA’ya (3.487 dolar) yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edecektir. ETH daha sonra 4.150 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, boğalar fiyatı 200 günlük SMA’nın üzerine çıkaramazsa, ayıların zeminlerini daha yüksek seviyelerde tuttuğunu gösterecektir. ETH fiyatı daha sonra, birkaç gün boyunca 200 günlük SMA ve 20 günlük EMA arasındagidip gelebilir. 3.100 doların altında bir kırılma ve kapanış, 50 günlük SMA’ya (2.915 dolar) olası bir düşüş için kapıları açabilir.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.