Kriptografi Efsanesinden Kripto Para Yorumu: Yatırım Yapmayın!

Kriptografi Efsanesinden Kripto Para Yorumu: Yatırım Yapmayın!

Birçok ülke ile alakalı gizli bilgileri paylaşmasıyla tanınan ve Basın Özgürlüğü Vakfı başkanı Edward Snowden, kripto para birimlerinin kullanımlarında daha fazla değer gördüğünü söyleyerek, insanları yatırım olarak kriptoya yatırmaya teşvik etmediğini söylüyor. İşte detaylar…

Snowden, kripto para birimlerinin kullanım durumlarını savunuyor

CoinDesk’in Austin, Teksas’taki Consensus 2022 konferansında sanal olarak katılım sağlayan Snowden, Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) 2013’te vatandaşlarını gözetlemesi hakkında gizli bilgileri sızdırdı. Bunun için Bitcoin kullandığını söyleyerek. “2013’teki Bitcoin budur. Sunucular için takma adla ödeme yapardım,” ifadelerini kullandı. Snowden, aşağıdakileri söyledi:

Genellikle insanları bir teknoloji olarak kripto para birimlerine para yatırmaya teşvik etmiyorum. Bu, beni topluluktaki birçok insandan uzaklaştıran şey.

Snowden, endüstriyi savunuyor

Snowden ayrıca, bu ayın başında endüstrinin lobicilik çabalarına karşı koymak için kripto para birimini ve Blockchain teknolojisini eleştiren bir grup teknoloji uzmanının son eleştirileri karşısında kripto endüstrisini savundu. Snowden, kriptolara karşı düzenleme oluşturan tarafların kripto endüstrisini kasıtlı olarak yanlış anladıklarına inandığını ve geçmişte defalarca yapılan aynı eski argümanların bir kısmını ısıtıp ısıtıp yeniden önümüze sunduğunu söyledi.

Snowden, “Mektup statüko için bir argümandır. Bütün endişelerini ele almanın pek çok yolu var. Bu ikincisini imzalayan tüm insanlar bu sektörü anlayabilir. Kesinlikle anlamalılar,” ifadelerini kullandı. Snowden, mektubun önde gelen imzacılarından biri olan Harvard öğretim görevlisi Bruce Schneier’e kriptografi konusundaki çalışmaları için hayranlığını dile getirdi. Ancak, diğerlerini “üretken halk trolleri” olarak nitelendirdi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.