Kripto Para Yatırımcıları Dikkat: Yeni Bir Yasa Tasarısı Sunuldu!

Kripto Para Yatırımcıları Dikkat: Yeni Bir Yasa Tasarısı Sunuldu!

Fransa yeni bir kripto para yasa tasarısını gündeme getirdi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un hükümeti, suç ile bağlantılı kripto hesaplarını dondurmak istiyor.

Fransa’da yeni kripto para yasa tasarısı

Fransız hükümetinin çıkardığı yeni bir yasa, şüpheli kripto para hesaplarının dondurulmasına izin verecek. Yeni tasarı Avrupalı kripto kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un hükümeti, polise aksi takdirde ellerinden kaçacak ve kara para aklama için kullanılacak varlıklara el koyma konusunda daha geniş yetki vererek İngiltere’nin liderliğini takip etmek istiyor. Hükümet, suçlu olduğuna inandığı kişilerden kripto para birimini ele geçirmeye çalışıyor. Hükümetin yasa tasarısına dahil edilen bir raporda şu iddialara yer verilmektedir:

Suçlular sıklıkla suçlarından elde ettikleri kazançları daha geniş bir alana yayılabilen ve böylece gizlenebilen kripto paralara dönüştürüyor.

Tedbirler, şu anda sıradan banka hesaplarına uygulanan düzenlemeleri kripto paralara genişletecek ve temel olarak Mart ayında önerilenleri çoğaltacak. Ancak Fransa’da, bir savcı veya soruşturma hakimi izin verirse banka varlıkları üzerinde işlem yapılabilmektedir.

Tasarı neleri değiştirecek?

Tasarı özellikle, her ikisi de Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin’in yetki alanına giren 200 yeni kırsal polis ekibinin kurulması ve aile içi şiddet vakalarının ele alınmasının modernleştirilmesi de dahil olmak üzere çok çeşitli konuları kapsıyor. Tasarının çoğu, fidye yazılımı ödemelerinin yetkililere bildirilmesini zorunlu kılmak gibi çevrimiçi suçlara ayrılmış olsa da, bir dizi başka konuyu da ele alıyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.