Kripto Para Vurgununda Sıcak Gelişme: İddianame Kabul Edildi!

Kripto Para Vurgununda Sıcak Gelişme: İddianame Kabul Edildi!

Muğla merkezli kripto para platformu Vebitcoin’e yönelik sıcak bir gelişme var. Şirketin CEO’su İlker Baş’ın da aralarında olduğu 16 hakkında bir iddianame hazırdı. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi, bu iddianameyi kabul etti. İşte detaylar…

Başsavcı, kripto para platformu Vebitcoin’e yönelik iddianameyi kabul etti

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Vebitcoin’e yönelik soruşturmayı genişletti ve 12 şüpheliyi de dava dosyasına ekledi. Bu kapsamda savcılık, 16 kişi hakkında bir iddianame hazırladı. Bunların arasında, Vebitcoin’in CEO’su İlker Baş da yer alıyordu. Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, bu iddianameyi kabul etti. Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, iddianameye yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Yağcı’nın açıklamasında aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Kripto para borsasında faaliyet yürüttüğü iddia edilen, merkezi Muğla olan Vebitcoin Teknoloji Danışmanlık ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’nin 23 Nisan 2021 tarihinde faaliyetlerini askıya aldığını açıklamasıyla bir kısım müştekinin dolandırıldıklarını iddia etmesi üzerine başsavcılığımızca soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda 14 Aralık 2021 tarihinde Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne iddianame düzenlenmiş, mahkemece iddianame iade edilmişti.

Cumhuriyet Başsavcısı Yağcı, iade edilen iddianamedeki eksiklikler dolayısıyla, soruşturma dosyasının genişletildiğini aktardı. Bu eksiklerin artık tamamlandığına dikkat çekti. Böylece tutuklu şüpheli İlker Baş ve 16 kişi hakkında iddianamenin kabul edildiğini aşağıdaki ifadelerle açıkladı:  

Eksikler tamamlanmış olup tutuklu şüpheli İlker Baş ve adli kontrol tedbiri uygulanan 16 kişi hakkında 365 mağdura yönelik eylemleri nedeniyle Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul etti.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.