Kripto Para Milyarderlerinin Sayısı Hızla Artıyor! İşte Nedeni

Kripto Para Milyarderlerinin Sayısı Hızla Artıyor! İşte Nedeni

Kripto para piyasasının benimsenmesi artıyor. Bu da çeşitli kripto projelerine daha fazla para gittiği anlamına geliyor. Zenginlik potansiyeli nedeniyle, insanlar kripto para birimlerine yatırım yapıyor ve milyarderlerin yükselişine yol açıyor.

Kripto para milyarderleri neden her yıl artıyor?

Birçok kişi, internetin her yerinde bulunabilecek büyük başarı hikayeleri nedeniyle kriptoya yatırım yapmaya başladı. Onlarca ve yüzlerce dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın alan ve yıllarca hodl’u seçen kripto yatırımcılarından, kripto ile ilgili bir işe başlayan kripto balinalarına kadar bir çok hikaye sosyal medyada fazlasıyla yer alıyor. İyi bir yatırım yaparak veya zaten iyi bir servete sahip olarak bir kripto balinası olunabilir. Böylece büyük şirketlerle kripto piyasasında önemli ölçüde aktif olmak mümkündür.

Kripto piyasası her geçen gün büyüyor. Ayrıca piyasada kripto yatırımcıları için varlıklarını büyütmek ve kripto milyarderleri olmak adına birçok fırsat var. Bununla birlikte, kripto piyasası çok değişken bir piyasadır. Bu da kaçınılmaz riskleri ve fırsatları beraberinde getirir. Buna rağmen, para birçok yeni kripto şirketine ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) geliştiren nispeten genç şirketlere gidiyor. Bu DApp’ler, mevcut World Wide Web’in evrimi olan Web3’e odaklanıyor.

Kaç tane kripto para milyarderi var?

Toplamda, 19 kripto milyarderi var. Bir kripto milyarderinin ne olduğunu belirlemek için, önce bu terimi tanımlamak yararlı olacaktır. Bir kripto milyarderi, doğrudan kripto para birimlerine veya kripto ile ilgili şirketlere yatırım yaparak servet kazanmış olmalıdır. Kripto piyasası nispeten genç. Bu nedenle kripto milyarderlerinin her iki olasılığın bir kombinasyonu ile bu kadar zengin olma şansı da var. Bu nedenle, servetlerini kripto dünyası aracılığıyla kazandıkları sürece milyarderler arasında ayrım yapmıyoruz.

Bu 19 kripto milyarderinin neredeyse tamamı servetlerini Bitcoin yatırımlarından veya kendi blockchain ile ilgili şirketlerinden kazandı. Örneğin, Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, OpenSea’dan Alex Atallah ve Devin Finzer, Ripple’dan Chris Larsen ve Jed McCaleb ve Coinbase’den Brian Armstrong’u 19 milyarder arasında bulabilirsiniz. Vitalik Buterin, belki de yirminci kripto milyarderi, listeye eklenebilir, ancak serveti yapısal olarak dahil edilemeyecek kadar dalgalanıyor. 19 zengin kripto yatırımcısından 16’sının ABD pasaportu var.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.