Kripto Para Milyarderi Piyasayı Yorumladı: En Kötüsü…

Kripto Para Milyarderi Piyasayı Yorumladı: En Kötüsü…

Kripto para borsası FTX’in (FTT) kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto para birimi alanındaki düşüşlerin en kötüsünün muhtemelen sona erdiğini söyledi.

Sam Bankman-Fried: En kötüsü geride kaldı!

Milyarder kripto para yatırımcısı Sam Bankman-Fried CNBC’ye bir röportaj verdi. Bankman-Fried verdiği demeçte, “Gerçek acı, bence üç ile dört ay önce geldi. Buradan mutlaka daha fazla acı geleceğini öngörmüyoruz. Uzayda işler çok stabil hale geldi,” yorumunu yaptı.

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere, pandemi döneminde genişleyici para politikasının etkisiyle kripto piyasası uzun soluklu bir boğa piyasasına girdi. Bununla birlikte, yükselen enflasyonla mücadele etmek için başta Federal Reserve olmak merkez bankaları agresif para politikaların yöneldi. Bu doğrultuda, 2022 başlarında yükselen faiz oranları spekülatif varlıklar üzerinde baskı oluşturdu. Bu yüzden, kripto fiyatları keskin bir şekilde düştü.

Kripto para piyasasındaki çöküş

Bu satışta, lider kripto Bitcoin (BTC) 69 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) 18 bin doların altına düştü. Bugünlerde ise, Bitcoin 21 bin dolara doğru sert bir çıkış yaptı. 2022’nin başlarında yaşanan çöküş, Terra (LUNA) gibi dramatik olayların da eklenmesiyle iyice derinleşti. Bu da çöküşün kripto piyasasının diğer kısımlarını da etkilemesine yol açtı.

Lider altcoin Ethereum (ETH), yaklaşık 4,9 bin dolardaki ATH seviyesinden 900 doların altındaki 2022’nin en düşük seviyesine geriledi. Ethereum rakipleri Cardano (ADA) ve Solana (SOL) da onu takip etti. Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) gibi isimler de çöküş sırasında değerlerinin büyük bir kısmını kaybetti.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.