Kripto Para Milyarderi: Küçük Bir Kuş Bana Dedi Ki…

Son zamanlarda kripto piyasasındaki çöküş çoğu trader ve yatırımcıda umutsuzluk yarattı. Ancak, kripto para milyarderi Mike Novogratz, o kadar karamsar değil. Ünlü milyarder, mevcut döngüde Blackrock’un kripto alanına girişini ‘anıtsal’ olarak nitelendiriyor. Ayrıca Novogratz, Fidelity hakkında küçük bir kuştan aldığı bir duyumu paylaşıyor.

“Kripto her zaman anlatı ile ilgilidir”

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası bir toparlanma hamlesi başlatsa da henüz kıştan çıkmış değil. SALT konferansında “Aya ve Geriye: Dijital Varlıklar için Makro Görünüm” konulu bir tartışma, mevcut senaryoya büyük içgörüler getiriyor. Kripto borsası Bullish’in yeni CEO’su Thomas Farley, kısa vadede kripto para birimlerinde düşüş olduğunu söylüyor. Oysa uzun vadede ‘inanılmaz derecede yükselişte’ olduğunu kaydediyor. Ek olarak, çeşitli dezavantajlara rağmen, teknolojinin etrafında büyük fayda sağlayan bazı insanlar olduğunu belirtiyor.

Galaxy Investment’ın CEO’su Mike Novogratz ise kısa vadede kripto konusunda o kadar karamsar değil. Blockchain projelerinin faydasının, önümüzdeki gelecekte pazar üzerinde bir etki yaratmaya başlaması gerektiğini söylüyor. Novogratz, ürünün kendisinden çok kripto projeleriyle ilgili anlatı ile ilgili olduğunu kaydediyor. Bu bağlamda kripto para milyarderi, şu açıklamayı yapıyor:

Kripto her zaman anlatı ile ilgilidir. 2017 balonunda, muhtemelen %95 anlatı ve sadece %5 gerçek üründü. 2021 balonunda, muhtemelen %70 anlatı ve %30 ürün ortaya çıktı.

Kripto para endüstrisine yürüyen kurumlar

Mike Novogratz, Blackrock’un kripto alanına girişini ‘anıtsal bir şey’ olarak nitelendiriyor. En büyük varlık yöneticisinin Aladdin’e kripto eklemesi, sektör için en büyük şeydi, diye ekliyor. SALT konferansında, kriptoda isteyen en büyük platforma sahip dünyanın en büyük varlık yöneticisi olduğunu açıkladı. Galaxy Investments CEO’su, küçük bir kuşun kulağına “Fidelity kısa süre içinde bireysel yatırımcılara kripto hizmeti vermeye başlayacak” dediğini söylüyor. Novogratz, bu konudan kuşun haklı çıkmasını temenni ediyor. Kurumsal girişlerle ilişkili olarak ünlü milyarder, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.