Kripto Para Milyarderi: Çöküşte Altın ve Bu Coin Kazandıracak!

Kripto Para Milyarderi: Çöküşte Altın ve Bu Coin Kazandıracak!

Enflasyonun hızlı büyümesinin ardından yatırımcılar, hangi varlığın en iyi enflasyondan korunma aracı olduğunu düşünmekte. Birçok yatırımcı ağırlığını Bitcoin’in arkasına atarken, diğerleri hala altını ideal finansal araç olarak görüyor. Bu yazımızda, kripto para alanındaki çalışmaları ve varlığıyla tanınan Mike Novogratz’ın konuya yönelik yorumlarından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Kripto para milyarderi Mike Novogratz, altın ve Bitcoin

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in altının yerini alıp almadığı konusundaki tartışmaya katıldı. Bir CNBC röportajında, sunucu Joe Kernen, Novogratz’dan kripto para birimlerinin, özellikle Bitcoin’in durumu hakkında yorum yapmasını istedi. Özellikle, hangi varlık sınıfının daha iyi bir değer deposu olduğu konusunda altının yerini alıp almadığı konusunda meraklı olduğunu açıkladı. Kernen, “En azından Bitcoin 18.000 dolarda. Altın 1.600 dolarda. Altının yerini kripto mu aldı?”  dedi.

Soruya yanıt veren Novogratz, her zaman yaptığı gibi ağırlığını Bitcoin’in arkasına yoğun bir şekilde atmadı. Bunun yerine, yalnızca finansal otoriteler ve ABD hükümeti faiz oranlarını azaltırsa hem Bitcoin hem de altının yükselen enflasyon ortamında kazanacağına inandığını açıkladı. Novogratz, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

…Uzun vadede altın kazanacak. Merkez bankaları ve hükümetler eski haline geri dönerse Bitcoin kazanacak.

Bitcoin için Novogratz desteği

Novogratz’a göre, hükümet yetkilileri, faiz oranlarına dair kararlarıyla kripto para alanında zaten baskı yapıyor.  Novogratz’a göre, ABD Başkanı Joe Biden, ABD Hazine Bakanlığı’nın başına herkesin “kafalarını kaşımasına” neden olabilecek birini atarsa ​​işler daha da kötüleşebilir.  “[Hazine Departmanına] akıllı ve kendine güvenen insanları yerleştirdik. Bu pozisyonlardan birine bir politikacı koyduğumuz an her şey biter,” dedi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.