Kripto Para Milyarderi: Bu Tarihe Kadar Boğa Piyasası Yok!

Kripto para milyarderi olan Mike Novogratz, ABD ekonomisinin hızla vahşi bir resesyona gireceğini tahmin ediyor. Ayrıca hisse senetlerinin yüzde 20 daha düşebileceği konusunda uyardı. ABD Merkez Bankası (FED)’nın enflasyonu kontrol altına alana kadar varlık fiyatlarının toparlanmayabileceği konusunda uyardı. İşte uzman ismin piyasaya dair en son yorumları…

Kripto para uzmanından piyasa yorumu

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para yatırımlarıyla tanınan Mike Novogratz, düşüş yaşayan piyasaya yönelik düşüncelerini paylaşan en son isim oldu. Kıdemli yatırımcı ve Galaxy Digital CEO’su kripto çöküşünün alandaki aşırı kaldıraç, pervasız spekülasyon ve agresif tutuculuğu sonlandırmaya yardımcı olacağını öne sürdü. Yorumlarını CNBC ve Bloomberg ile yapılan röportajlarda ve bu hafta Morgan Stanley konferansında yaptı. İşte Novogratz’in konuşmasındaki 12 önemli anlatı:

“COVID-19’a verilen yanıtın tüm varlıklar üzerindeki büyük etkisini küçümsememek zor. Piyasalara o kadar çok likidite pompaladık ki, çılgıncaydı. Hiç böylesini görmemiştik. Trilyonlarca doları kibrit çöpü gibi savuruyorduk.”“12 yıllık boğa piyasası 4 aylık ayı piyasasıyla bitmez. İşler böyle yürümüyor.”“Enflasyonu bu seviyede öldürmenin tek yolu, ekonomiyi derin bir resesyona sokmak.”“Yumuşak bir iniş imkansız. Ekonomi hızla resesyona girecek. Ekonominin bir anda durduğunu göreceksiniz. Enflasyonu düşürmek için Fed’in yapması gereken bu.”“Piyasa, Fed’in eğrinin gerisinde olduğuna ve onu yakalayacağına inandığı sürece; varlık fiyatlarının baskı altında olduğunu göreceksiniz.”

Bitcoin ve Ethereum, bu seviyeleri tutmalı

“Borsanın dibini henüz gördüğümüzü sanmıyorum. Hisse senetleri yüzde 15-20 daha düşebilir. Bence kriptoda dibe çok daha yakınız. Ethereum yaklaşık 1.200 doları tutmalı. Bitcoin 20.000 dolar veya 21.000 doları tutmalı.”“Kriptoda Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi anı gibi hissettiren bir süreçten geçiyoruz.” (Burada Novogratz, 1990’ların sonunda patlayan yüksek kaldıraçlı bir hedge fonundan bahsediyor.)“Her yerden borç para alan gerçekten büyük oyuncular, zincirleme bir etki yaratıyor. Bu şu anda sistemi yakıyor. Benim düşüncem, çoğunlukla yanmış, ancak bu yangınlar sönene kadar devam ediyor. Oksijen tükendi. Çok fazla kaldıracınız varsa, tüm bunları sürdürmek için elmas elli bir oyuncu olmanız gerekir.”“Piyasada güven azaldı. Humpty Dumpty’nin tekrar bir araya gelmesi biraz zaman alacak.”“COVID balonu sırasında Robinhood ve diğerleri, herkesin yatırımcı olması gerektiği fikrini yaydı. Pek çok insan yatırımcı olmak için eğitime sahip değil. Risk yönetimini anlamıyor. Çok köpük vardı ve çoğunlukla piyasadan çekildi.”“Kripto, aşiret gibi bir şey. Herhangi bir ekosistemi kötülediğimde kelimenin tam anlamıyla ölüm tehditleri alıyorum. İnsanların yatırım yapma biçiminde neredeyse bir mantıksızlık var. Sadece kriptoya değil, gezegenin her yerinde. Bu ortadan kalkacak. Tamamen değil, bu topluluklar dayanıklı. Ancak bunun çok daha az önemli olacağını düşünüyorum.”“Bitcoin, piyasaları Fed’in bu sıkılaştırmasından geri çekecek. Fed ürktüğü an, Powell durakladığı an Bitcoin’in yukarıda patladığını göreceksiniz.”

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.