Kripto Para Milyarderi: Bitcoin Kışı Daha Kötü Olabilirdi!

Kripto Para Milyarderi: Bitcoin Kışı Daha Kötü Olabilirdi!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasındaki gerileme sırasında şirketleri kurtarma çabalarının “karışık” sonuçlar verdiğini söylüyor. Yakın tarihte Bloomberg ekranlarında görünen kripto milyarderi, kripto kışının hafif geçtiğini ima etti.

“Kripto para kışı daha kötü olabilirdi”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto kışında daha kötü fiyat seviyeleri görebileceğimizi söyledi. Milyarder yatırımcıya göre sektör, yetkin düzenlemelere ihtiyaç duyuyor. Bunu hangi düzenleyici kurumun veya hükümetin yaptığı çok az fark yaratıyor. Bankman-Fried ayrıca, şirketlerinin kripto para firmalarına yaptığı birçok yatırımı da tartıştı. Bazı kurtarma yatırımlarının başarılı olduğunu, bazılarının ise beklentilerin altında kaldığını iddia etti.

Binance CZ’nin ardından Sam Bankman-Fried’in kripto kışı yorumları

Bitcoin’in fiyatı haftaya başlamak için bir kez daha 20.000 doların altına düşse de, FTX CEO’su işlerin çok da korkunç olmayacağını düşünüyor. Bankman-Fried’e göre, Bitcoin fiyat durumu “daha kötü” olabilirdi. Kripto milyarderine göre, yakında herhangi bir zamanda iş konusunda çöküşten endişelenmeye gerek yok. CEO ayrıca, kripto şirketlerini kurtarmak için yaptığı 1 milyar dolarlık yatırımların sonuçlarını “karmaşık” olarak nitelendirdi.

Bankman-Fried, finansmanın işlemlerden kâr etmek için değil, kripto para birimi girişimlerine yardımcı olmak amacıyla sağlandığını vurguladı:

Bazılarının kârlı olacağına, bazılarının da olmayacağına inanıyorum. Hızlı kararlar vermemiz gerekiyordu. Sektördeki işletmelere yardımcı olmak için temel amacı olan geri dönüş, kısmen FTX’in kârlılığı ve kaynak yaratmasıyla desteklendi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.