Kripto Para Düzenlemeleri İçin Düğmeye Basıldı!

Kripto Para Düzenlemeleri İçin Düğmeye Basıldı!

İngiltere Parlamento Grubu, büyüyen kripto para piyasasının daha fazla düzenlenmesi için soruşturma başlattı.

APPG, kripto para birimleri için düğmeye bastı

İngiltere net bir kripto para düzenleyici görünümü oluşturmaya devam ediyor. Süreçte, sektörü yönetmek için politika oluşturmaya katkıda bulunmak üzere birkaç kuruluş ortaya çıktı. Özellikle, Tüm Partiler Parlamento Grubu (APPG), İngiltere kripto alanının daha fazla düzenlenmesi ihtiyacını dikkate alan bir soruşturma başlattı.

APPG, 4 Ağustos’ta yayınlanan basın açıklamasında, soruşturmanın, İngiltere’nin kripto düzenlemelerine yönelik mevcut yaklaşımını geliştirdiğini söyledi. İngiltere Parlamento Grubu, bölgeyi kripto paralar için küresel bir merkez haline getirmeyi amaçladığını söylüyor.

Soruşturma ayrıca, İngiltere düzenleyicilerinin kripto para düzenlemelerine, CBDC ve ilgili risklere yönelik rolünü gözden geçirecek. Ayrıca, soruşturmanın bir parçası olarak, APPG’nin İngiltere Merkez Bankası, Mali Davranış Otoritesi ve Reklam Standartları Otoritesi gibi kurumlar da dahil olmak üzere kripto operatörleri, düzenleyiciler, endüstri uzmanları ve hükümetten görüş alması beklenmektedir.

İngiltere’de kriptonun artan popülaritesi

Grubun başkanı Lisa Cameron’a göre, ülkedeki kripto para birimlerinin büyümesi soruşturmayı motive ediyor. Örneğin, araştırmalar, Temmuz 2022 itibariyle, İngiltere’deki yetişkinlerin %10’unun kripto para birimine sahip olduğunu gösteriyor. Bu kullanıcıları aynı zamanda kripto paraları uzun vade yatırım aracı olarak görüyor. Cameron’un yakın tarihli açıklamalarına göre:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.