Kripto Milyarderinden Önemli Bitcoin Yorumu: 2-3 Hafta Bekleyin!

Kripto Milyarderinden Önemli Bitcoin Yorumu: 2-3 Hafta Bekleyin!

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, son yükselişiyle Bitcoin’in borsadan ayrıldığına dair açıklamalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Kripto milyarderi, yakın tarihli açıklamalarında, Bitcoin’in son yıllarda en tartışmalı konulardan biri olan S&P 500 ile ilişkili olup olmadığını tartışan finans uzmanları listesine de katıldı. Bitcoin destekçisi Novogratz’a göre lider kripto para biriminin kısa vadeli hareketleri, korele olmayan bir varlık izlenimi vermemeli. Novogratz, fiyat hareketlerinin 2-3 hafta daha izlenmesi gerektiğini söylüyor. Kriptoks.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Mike Novogratz, Bitcoin fiyatının mevcut durumunu değerlendiriyor

Son aylarda, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan BTC’nin davranışı, ABD borsalarınınkine çarpıcı bir şekilde benziyor. Buna rağmen S&P 500 ve BTC’nin 50 günlük korelasyon seviyesi Perşembe günü 0,51’e yükseldi. Bu, bu yılın başlarında görülen 0.64 seviyesinden hala daha düşük. Novogratz ise Perşembe günü KBW’nin fintech konferansında yaptığı açıklamalarda bu konu hakkında şu ifadelere yer veriyor:

Bitcoin’in fiyat performansının hisse senedi piyasalarından farklı olduğunu söylemek için çok erken. Borsalar sabit kalırken veya çökerken Bitcoin fiyatı iki veya üç hafta içinde 45.000 doların üzerine çıkarsa yeni bir şeye tanık oluyoruz. İlişkinin bittiğini söylemek için bir hafta yeterli bir süre değil.

Diğer kripto uzmanları, BTC’nin bir devrilme noktasına yaklaştığını belirtti. Piyasa analiz firması NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich’in konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Mevcut korelasyonun farklılaşması ihtimali var. Bitcoin fiyatı yakın vadede tehlikeli bir varlık olarak kalabilir, ancak uzun vadede güvenli bir liman olacak.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.