Kripto Milyarderi: BTC, SHIB ve ETH Yükselişi Bu Tarihte Başlayacak!

Kripto Milyarderi: BTC, SHIB ve ETH Yükselişi Bu Tarihte Başlayacak!

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, piyasadaki mevcut durum hakkında düşüncelerini paylaştı. Novogratz’a göre ABD Merkez Bankası (FED) enflasyonu kontrol altına almayı amaçlayan agresif faiz artırım döngüsünü duraklatmak zorunda kalana kadar kripto alanı, ayı piyasasında bir kırılma görmeyecek. İşte detaylar…

Mike Novogratz: Kripto paralarda ayı piyasası henüz kırılmayacak

Novogratz, bu hafta Austin’de gerçekleşen Consensus 2022 konferansında “Kripto Rollercoaster’ındayken Öğrenilen Dersler” başlıklı bir panel tartışması sırasında “Bitcoin ve kripto, Fed pes edene kadar iyi seviyelerden ticaret yapmayacak” dedi. Novogratz Cuma günü yaptığı açıklamada, enflasyonla ilgili sonuç almak için Fed’in ekonomiyi derin bir resesyona sokması gerektiğini söyledi. “Fed Başkanı Powell’ın yapması gereken bu. Cesareti olacak mı?” diye ekledi.

Novogratz, ABD ekonomisinin dördüncü çeyrekte yeterince yavaşladığını ve Fed’i faiz artırım hızlandırıcısından ayağını çekmeye zorladığını düşünüyor. Bu, kripto ayı piyasasının dönmeye başlayacağı zamandır. Uzmana göre bu durumda Bitcoin, hisse senetlerinden koparak piyasalara öncülük edecek. Novogratz, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin’in hisse senetlerinden önce dibe vurduğunu göreceksiniz. Bitcoin bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak satın alındı. Hisse senetleri hem bir enflasyon riskinden korunma hem de bir büyüme hikâyesi olsa da. Dolayısıyla büyüme düştüğünde, Bitcoin toparlanmaya başlayabilir. Umudum, dördüncü çeyreğe kadar – Eylül, Ekim veya Kasım’a kadar – ekonominin Fed’in duracağını söylemesine yetecek kadar yavaşlaması. Sonra, bir sonraki kripto döngüsünün başladığını göreceksiniz.

Novogratz, Terra çöküşünü yorumladı

Geriye baktığında Novogratz, Powell’ın başlamadan tam bir yıl önce oranları artırması gerektiğini söyledi. Novogratz’a Terra ekosisteminin çöküşünden çıkarılan dersler hakkında da sorular soruldu. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Galaxy Digital, 2020’nin sonunda stablecoin TerraUSD’nin “kardeş coin’i” olan LUNA’ya yatırım yapmıştı. Bu yatırımı, şirketin bilançosunu kullanarak yaptı. Novogratz, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.