Kripto Milyarderi: BTC, SHIB ve Altcoin Çöküşünün Sırrı Bu!

Kripto Milyarderi: BTC, SHIB ve Altcoin Çöküşünün Sırrı Bu!

Bugün toparlanmadan önce, kripto para piyasası son günlerde ciddi kayıplar gördü. FTX CEO’suna göre, Fed’in sıkılaşan mali politikaları, Bitcoin (BTC) ve altcoin çöküşünün “temel nedeni”.

Sam Bankman-Fried’e göre Bitcoin (BTC) ve altcoin çöküşünün temel nedeni

FTX’in milyarder kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, borsasının zor zamanlarda mücadele eden kripto para birimi işletmelerini desteklemek için bir “görevi” olduğunu iddia etti. Bankman-Fried hafta sonu NPR ile yaptığı bir röportajda, son çöküşe yanıt olarak “bizim için bir maliyeti olsa bile çöküşü durdurmak için müdahale etmeyi ciddi olarak düşünmenin” görevi olduğunu hissettiğini söylüyor.

“BTC çöküşünden Fed sorumlu”

BTC fiyatı, son satışların bir sonucu olarak yaklaşık 18.000 doları gördü. Lider kripto daha sonra toparlanma yönünde bir miktar ilerleme kaydetti. Ancak 20.600 dolar ile hala yılın başında olduğundan çok daha düşük bir değere sahip. Bankman-Fried ise, Federal Rezerv’in faiz oranlarını 1994’ten bu yana en yüksek artış olan yüzde 0,75 oranında artırma kararını “çöküşün ana itici gücü” olarak nitelendiriyor:

FED enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını agresif bir şekilde artırdı. Buna tepki olarak kripto para birimleri de sert düşüşler yaşadı.

Mali politikalar sıkılaştığında, yatırımcılar kripto paralar gibi daha riskli varlıklardan uzaklaşır. Bu da kripto paraların değerleri üzerinde zincirleme bir etkiye sahiptir. Bankman-Fried’e göre piyasalar kelimenin tam anlamıyla korkuyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.