Kripto Milyarderi Bitcoin’i Yorumladı: Uzun Vadeli Kripto Kışı Mı?

Kripto Milyarderi Bitcoin’i Yorumladı: Uzun Vadeli Kripto Kışı Mı?

Kripto para borsası FTX Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Bitcoin ve Ether’in beğenileri düşmeye devam etse bile, 32 milyar dolar değerinde yeni bir finansman turunu tamamladığını söyledi. CEO Sam Bankman-Fried ise “uzun vadeli kripto kışı” beklemediğini söyledi. Detaylar Kriptoks.com’da.

Bitcoin kışı mı geliyor?

FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried uzun süreli bir kripto kışı olasılığı konusunda endişelenmediğini söyledi. FTX yaptığı açıklamada, C Serisi finansman turunda 400 milyon dolar topladığını ve altı ay içinde bu tür üçüncü fon toplamasını yaptığını söyledi. FTX, işinin 32 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığını söyledi. FTX’in başarısının tam tersine, kripto piyasası, Bitcoin ve hatta 2021’in popüler altcoin’lerindeki büyük kayıpların öncülüğünde, yılın başından bu yana yaklaşık 500 milyar dolar değer kaybetti. Bitcoin, Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %50 düştü. Ether Ocak ayında şu ana kadar %28,99 düştü. Bu, düşük fiyatların ve düşük fiyatların olduğu dönem gibi birçok kişinin “kripto kışı” olarak adlandırdığı daha ciddi ve uzun süreli bir çöküş korkusuna neden oldu.

 Ancak Bankman-Fried daha iyimserdi. Bir röportajda, “Bence uzun vadeli bir kripto kışına girmiyoruz” dedi. Kriptonun benzersiz olmadığını, diğer pazarların ABD faiz oranları ve enflasyon beklentilerindeki değişimden etkilendiğini söyledi. Özellikle teknoloji hisseleri son birkaç hafta içinde ateş altında kaldı. CEO “Faiz oranları beklentilerinde değişiklikler oldu ve bu kripto piyasalarını hareketlendiriyor. Ancak piyasaları daha genel olarak hareket ettiriyor” dedi. Bankman-Fried sonrasında yaptığı açıklamada, “C Serisi finansman turumuz, altı ayda 2 milyar dolara yaklaştığımız için FTX için bir dönüm noktası başarısını temsil ediyor. Bu tur, piyasaya yenilikçi ürünler ve hizmetler sunma misyonumuzu destekleyecek” dedi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.