Kripto Milyarderi Açıkladı: Dibe Vurduk Mu? Sıradaki Piyasa Ne? 

Kripto Milyarderi Açıkladı: Dibe Vurduk Mu? Sıradaki Piyasa Ne? 

“Ayakkabıların düştüğünü düşünüyorum” diyen kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, dibe ulaştığımızı söylüyor. Ayrıca Bankman-Fried, en çok heyecan duyduğu gelişmeleri paylaşıyor.

“Bence ayakkabılar düştü!”

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere Pazartesi’den beri kripto piyasası hafif bir geri dönüş yapıyor. Bitcoin haftalık bazda yaklaşık %22 artarak 23.500 doların üzerinde işlem görüyor. Ethereum ise daha da güçlü bir toparlanma yaşadı. Lider altcoin son 7 gün içinde %46’dan fazla artış kaydetti. ETH, basın zamanında yaklaşık 1.557 dolardan el değiştiriyor. Sam Bankman-Fried, Real’in CEO’su ve kurucu ortağı Raoul Pal ile 8 Temmuz’da bir röportaj yaptı. Kripto milyarderi​​, şunları söylüyor:

Sanırım diğer ayakkabının şu anda düşmesini beklemiyoruz. Bence ayakkabılar düştü. Şu anda “peki, bakalım dünya ne olacak” tipi bir durumdayız. Ama buna tamamen güvenmiyorum. Açıkçası finansal tavsiye de vermiyorum.

“Kripto piyasasında olması gereken gevşeme gerçekleşti!”

Hem Pal hem de Bankman-Fried, sekiz ay içinde 2,9 trilyon dolarlık piyasa değerini %60’tan fazla azaltan kripto düşüşünün sektöre özgü olmadığı konusunda hemfikir. Faiz oranlarındaki artış beklentileri, birçok piyasayı aşağı yönlü sarsmaya sevk etti. Bu da bir domino etkisini tetikledi. Federal Rezerv, 4 Mayıs’ta bu döngünün ikinci faiz artışını uyguladı. O zamanda beri, Bitcoin yaklaşık %44 oranında düştü. Bankman-Fried, şu yorumu yapıyor:

Sanırım bunu ifade etme şeklim, dipte olmamamız için herhangi bir özel neden göremiyorum. Kesinlikle dipte olduğumuzu söylemeye çalışmıyorum. Ancak, bence olması gereken gevşeme gerçekleşti.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.