Kripto Kralı: Bu Seviyelere Düştüğünde Bitcoin Alacağım!

Kripto Kralı: Bu Seviyelere Düştüğünde Bitcoin Alacağım!

Bitcoin sayesinde “kral” unvanını alan Avustralyalı “Crypto King”, belli bir noktada daha fazla BTC satın alacağını duyurdu. İşte detaylar…

Kripto Kralı, Bitcoin için evini satacak

“Kripto kralı” olarak bilinen Avustralyalı bir işadamı, Daily Telegraph’a, kripto para biriminin fiyatı 12.000 doların altına düşerse satın alacağını açıkladı. Hatta alım işlemi için 7 milyon dolar değerindeki sahildeki evini satacağını iddia etti. Finder’ın kurucu ortağı, Sidney’deki Tamarama sahil bölgesinde bulunan devasa konutunu yakın gelecekte bir noktada satışa çıkarmak için tuhaf bir söz verdi. Bitcoin fiyatı şu anda 2020’den bu yana en düşük konumu olan 20.000 dolar civarında seyrediyor.

“Kripto kralı”, 2006 yılında karşılaştırma sitesi Finder’ı kurmadan önce Pizza Hut’ta çağrı merkezi çalışanı olarak kariyerine başladı. Sonuç olarak 210 milyon dolardan fazla büyük bir servet biriktiren 39 yaşındaki adam, BTC satın almak için sahildeki devasa evini satışa çıkaracağını belirtti. Ancak eğer BTC 12.000 doların altına düşerse. Ünlü kişi, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

12.000 dolara düşerse çok fazla Bitcoin alacağım. Satın almak için bir mülk satardım.

Kripto paralar niye düştü?

Tamarama dairesine ek olarak, Schebesta, Bitcoin yatırımlarından elde ettiği gelir sayesinde kısa süre önce Coogee’de sadece birkaç blok ötede 17 milyon dolarlık bir ev satın aldı. Tamarama dairesinden kurtulmayı taahhüt etti, ancak Schebesta, Coogee uçurumundaki mülkünün piyasada olmayacağını söyledi. Kripto para fiyatları, Schebesta’nın zirveye ulaştığına inandığı korku nedeniyle düştü. Faiz oranlarını yükselten merkez bankaları, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşı, Japonya’nın ekonomik sorunları ve bir dizi yüksek profilli kripto başarısızlığı bu endişeye katkıda bulundu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.