Kraken: Bitcoin, ETH Değil! Bu Altcoin’de Boğa Sinyali Var

Kraken: Bitcoin, ETH Değil! Bu Altcoin’de Boğa Sinyali Var

Önde gelen kripto borsalarından biri olan Kraken, dijital varlıklara olan talebi ölçen iki zincir üstü ölçümün Cardano (ADA) için yükseliş görünümü gösterdiğini söylüyor. Popüler kripto borsası Bitcoin ve Ethereum gibi piyasanın en büyük kripto paraları yerine ADA’da yükseliş öngörüyor.

Kraken: ADA yükseliş sinyalleri veriyor

Kraken, Mart 2022’deki zincir üstü kripto özetinde, ADA’nın işlem ücretlerinin, yani piyasa katılımcılarının Blockchain kullanmak için ödemeye hazır oldukları maliyetin, bugüne kadar yüzde 50’nin üzerinde arttığını ortaya koyuyor. ADA’nın işlem ücreti, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Tezos (XTZ) dahil olmak üzere diğer büyük kripto varlıklarının işlem ücretlerindeki genel düşüşün ortasında yükseliyor. Kraken raporunda bu konuda şu ifadeler yer alıyor:

ADA işlem ücretleri bugüne kadar yaklaşık yüzde 51,5 artarak 0,33 dolar/tx’ten 0,55 dolar/tx’e yükseldi. Yalnızca mart ayında ADA ücretleri yüzde 37 arttı.

Belirli bir dönemde zincir üzerinde aktarılan toplam kripto varlık miktarının ABD doları değerini temsil eden Ayarlama Uzlaşma Değeri, 2022’de Cardano için artan ağ talebini de gösteriyor. Kraken tarafından yayınlanan raporda ADA’nın artan ağ faaliyetine ilişkin ise şu ifadeler yer alıyor:

Zincir üzerindeki göstergeler, talep arttıkça ADA beklentilerinin parlak olduğunu gösteriyor. ADA’nın düzeltilmiş transfer değeri hacminin 7 günlük hareketli ortalaması 2,5 milyar dolardan 64,3 milyar dolara astronomik bir şekilde yüzde 2,472 yükseldi. Ayrıca, ADA’nın transfer hacmi yalnızca son 30 günde 22,5 milyar dolardan yaklaşık yüzde 186 arttı. Zincir içi talepteki bu artış, ADA’nın işlem ücretlerindeki artışla aynı zamana denk geliyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.