“Korkunç Seviyeler Geliyor” Ekonomistten Altın ve BTC Tahmini!

“Korkunç Seviyeler Geliyor” Ekonomistten Altın ve BTC Tahmini!

Artan faiz oranları ve artan enflasyonla baskılanan kripto para piyasasındaki son istikrarsızlık, sektördeki birçok analistin, 2022 yılında bir piyasa çöküşü tahmin etmesine yol açtı. Verdiği bir röportajda HS Dent Publishing’in ekonomisti ve kurucusu Harry Dent, altın, Bitcoin (BTC) ve hisse senedi piyasaları için piyasa görünümünü tartıştı. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin bu seviyelere yükselmeden önce çökecek, altın ise patlama yapacak

Artan faiz oranları ve artan enflasyonla baskılanan kripto para piyasasındaki istikrarsızlık ortamı devam ediyor. Bay Dent’e ve kripto para piyasasındaki mevcut durumuna göre, Bitcoin (BTC)’in gelecekteki bir piyasa patlamasında, 500 bin dolara çıkmadan önce 3 bin dolar seviyelerine kadar düşebileceği konusunda uyardı. Harry Dent konu ile ilgili şunları söyledi:

Lider kripto para birimi çökecek. Benim tahminime göre Bitcoin 3 bin veya 7 bin dolar seviyelerine kadar düşebilir ve ardından bir sonraki küresel patlamada (2037) yarım milyon ila bir milyona gidebilir. Tarihin en büyük balonundan sonra mevcut krizin, sadece para basmanın mümkün olmadığını göstereceği ve aynı zamanda ülkelerin yeni bir standart – orijinal ve dijital için bir şey – istediğini göstereceğini düşünüyordu.

İlginçtir ki, ekonomist, altının bir sonraki patlamada üç ila beş bin dolara çıkacağını tahmin etmesine rağmen, ülkerlerin aradığı ‘’standart’’ olmayacağını da kabul etti. Analist ayrıca şunları söyledi: 

Dünya uzun vadede Bitcoin’i sevecek. Bitcoin bence para için yeni dijital standart olacak ve bu standart, yani diğer şeyler kripto. Bitcoin’in küresel standart haline geleceğini düşünüyorum. Henüz orada değil, yeterince büyük değil, yaygın olarak kabul edilmiyor, ama bence en çok düşecek.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.