Kıdemli Analistten LUNA ve BTC Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyor!

Kıdemli Analistten LUNA ve BTC Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyor!

LUNA ekosisteminin çöküşü telafi için satılan 80 bini aşkın Bitcoin ile tüm kripto para piyasasını etkiledi. Yakın tarihli bir röportajda kıdemli analist Gareth Soloway, bunun bir sonucu olarak Bitcoin’in 12.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor.

Analist, Terra çöküşünü ‘uzun vadeli olumlu’ bularak düşüşü değerlendirdi

Stansberry Research ile bir röportaj sırasında konuşan Soloway, Bitcoin’in Fed tarafından niceliksel genişleme ile karakterize edilen mevcut ortamı hiç yaşamadığı için düzeltmenin bir olasılık olmaya devam ettiğini belirtti. İlginç bir şekilde Soloway, Bitcoin’in enflasyona karşı bir hedge olmasının bir efsane olduğunu söylüyor.

Bitcoin 30.000 doların üzerinde istikrar bulmaya çalışsa da, analist lider kripto para birimi için bir sonraki üst seviye hedefi 20.000 dolar olarak belirliyor. Ayrıca, Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketine dayalı olarak iki seviyeden birini yeniden test etmesi gerektiğini vurguluyor:

Beklenen dip 12.000 dolara düştü. 2017 gibi önceki döngülere bakarsanız, zirve yaptığında, ayı piyasasının sonuna kadar Bitcoin %80-85 oranında düzeltildi; tahmin edin %80-85 nerede? 12.000 dolar civarında… Enflasyon zamanlarında parladığı her zaman bir efsaneydi çünkü Bitcoin’in başlangıcından beri gerçekten enflasyon yaşamadık.

Bununla birlikte, 2022’de yaşanan yüksek volatiliteye rağmen Bitcoin’in uzun vadeli beklentilerinin yükselişini sürdürdüğünü savundu.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.