Kıdemli Analist Piyasayı Yorumladı: Bu Altcoin En İyisi! 

Kıdemli Analist Piyasayı Yorumladı: Bu Altcoin En İyisi! 

En son büyük satışın ardından, Bitcoin ve altcoin piyasasının değeri şimdi 1 trilyon doların altında. Bu, son birkaç gün içinde milyarlarca doların yok olduğu anlamına geliyor. Messari kıdemli araştırma analisti Tom Dunleavy, makro ortamı değerlendiriyor. Ayrıca, lider altcoin ile Bitcoin’in geleceği hakkında görüşlerini paylaşıyor.

“Celsius, olayı Bitcoin ve altcoin piyasasını doğrudan aşağı gönderdi”

Tom Dunleavy, “Kripto için gerçekten kötü bilgilerden oluşan mükemmel bir fırtına yaşadık” diyor. Dunleavy, “Bizi daha geniş, zorlu makro zemine karşı oldukça keskin bir şekilde indiren Terra LUNA’mız vardı. Sonra Cuma günü, şaşırtıcı derecede yüksek bir enflasyon verisi aldık. Ve sonra Celsius para çekme işlemlerini dondurmaya karar verdi,” açıklamasını yapıyor.

Yüksek enflasyon zaten kripto için yeterince kötü. Ancak şimdi bu Celsius’un potansiyel olarak iflas edeceğine dair korkular var. Dunleavy, “Bu, fiyatları doğrudan aşağı gönderdi,” diye açıklıyor. Büyük endişe, Celsius’un varlıkları tasfiye etmesi veya indirimli olarak satması gerektiği. Dunleavy, “Bu, ellerinde bulundurabilecekleri varlıkları doğrudan etkiler” diyor.

Şimdi tüm gözler Fed’de

Bu arada tüm gözler, Fed’in Çarşamba günü vereceği faiz kararında. CME Fed Watch aracı şimdi Çarşamba günü %93,2’lik bir 75 baz puanlık artış öngörüyor. Ayrıca, Temmuz’da %89,1’lik bir 75 baz puanlık artış şansı öngörüyor. Birkaç gün önce piyasalar, 50 baz puanlık bir artışın Fed’in gidebileceği kadar yüksek olduğundan emindi.

Ancak Dunleavy’ye göre, daha büyük oranlı faiz artışlarının kripto fiyatları üzerinde şaşırtıcı bir etkisinin olması muhtemel. Dunleavy, “Enflasyonun Fed veya piyasa duyarlılığı tarafından kontrol altına alındığına dair herhangi bir haber, risk varlıkları için harikalar yaratacaktır. 75 baz puanlık bir artırım olumlu olur. Enflasyonun soğumaya başladığına dair herhangi bir gösterge, risk varlıkları, hisse senetleri ve kripto için olumlu olacaktır” diyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.