“Kapitülasyon Riski” Analistler, Bitcoin’de Bu Seviyeleri Bekliyor!

“Kapitülasyon Riski” Analistler, Bitcoin’de Bu Seviyeleri Bekliyor!

Fiyat sıkıştırması şimdiye kadar Paskalya hafta sonunun ana grafik özelliği haline geldiğinden, Bitcoin (BTC)’nin kısa vadede daha düşük olacağına dair beklentiler devam ediyor.

Türev yatırımcıları risk almaz

TradingView’den alınan veriler, BTC’nin Cumartesi ve Pazar günleri tavan olarak 40.700 dolar ile dar bir aralıkta hareket ettiğini gösterdi. BTC tatil dönemi başladığında çok az hareket gördü, Amerika Birleşik Devletleri hisse senedi piyasaları Good Friday gününden itibaren kriptonun korelasyona dayalı oynaklıktan kaçınmasına izin verdi.

Pazartesi günü de alım satım yapılmayan bir gün olduğu için, Bitcoin dört günlük ‘mesai dışı’ alım satım için ayarlandı. Bu, hisse senedi korelasyonunun daha az önemli olduğu anlamına gelse de, oyunda hissi uyandırmaya hazır başka güçler de vardı.

Kripto analisti William Suberg’e göre, piyasa likiditesi iş günlerine göre daha düşük kaldı ve standart olsa da bazıları, daha ince sipariş defterlerinin bir sonucu olarak herhangi bir ani hareketin daha da kötüleşebileceğinden korktu. Trade platformu Deribit’in araştırma kolu Deribit Insights, hafta sonu türev hareketlerini analiz ederek, likiditeyi gerçek zamanlı yatırımcı kararlarını etkileyen bir husus olarak işaretledi.

4) The first instinct when we see Puts being bought is bearish sentiment.The 7day maturity signals imminent move.But, it also means very cheap cost.The Fund that bought these is predominantly a Long-only fund…and a very big one. The premium spent is a fraction of 1% of AUM. pic.twitter.com/tYtRw6egSl

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.