JPMorgan Tarih de Verdi: Bitcoin ve Altcoinlerinizi Satın!

JPMorgan Tarih de Verdi: Bitcoin ve Altcoinlerinizi Satın!

ABD Merkez Bankası (FED), geçen hafta Başkan Jerome Powell’ın açıklamasıyla gündeme damga vurdu. Güçlü enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını artırma planını açıkça ima etti. Fed’in böylesine şahin bir duruşunun ortasında JPMorgan, en son piyasa tahminlerini aktardı. Yatırımcılara değerlemelere odaklanmalarını ve kısa vadeli yönü görmezden gelmelerini tavsiye ediyor. Ayrıca Bitcoin ve altcoin yatırımcılarına yönelik tavsiyelerini de paylaşıyor. İşte detaylar…

JPMorgan stratejisti: Kripto gibi değişken yatırımlara düşmeyin

Geçen Cuma, Fed Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarını artıracağını ve uzun bir süre yüksek tutacağını açıkça belirtti. Bu, piyasadaki serbest paranın ve güçlü niceliksel sıkılaştırma önlemlerinin sonu anlamına geliyor. Birçok analist, Fed’in şahin duruşunun ABD’de durgunluğa yol açmasını bekliyor. JPMorgan Asset Management’ın baş küresel stratejisti David Kelly, yatırımcıların değerlemelere daha fazla odaklanmaları ve kripto gibi değişken yatırımlara düşmemeleri gerektiğini söyledi.

Ekonominin bir ayağı resesyona girdi, diğeri de kaymak üzere. Bu arka plan göz önüne alındığında, şimdi konumlanmanın en iyi yolu değerlemelere bakmaktır. ABD ve uluslararası değerin yanı sıra nispeten düşük fiyat-kazanç oranına sahip hisse senetlerine ağırlık verdiğinizden emin olun.

JPMorgan, “Bitcoin ve altcoin” satın diyor

JPMorgan’ın küresel stratejisti David Kelly’ye göre, değer hisseleri bir kez daha sahneyi çekecek. Yatırımcıların bu noktada bir kez daha büyüme stoklarından uzaklaşmaları gerektiğini de sözlerine ekledi. Kelly, Bitcoin ve kripto satma tavsiyesinde bulunurken büyük sermayeli teknoloji stoklarından uzak durulması gerektiğini öne sürüyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu yıl, Bitcoin ve daha geniş kripto pazarı için ciddi bir “rollercoaster” oldu. Özellikle kripto piyasasındaki aşırı kaldıraç ve likidite krizi ikinci çeyrekte ciddi bir düzeltmeye yol açtı.

Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası Temmuz ayından itibaren ivme kazandı. Ancak piyasa Fed yorumunun ardından keskin bir geri çekilme gördü. Kelly, yüksek bir durgunluk riski tahmin ederken volatilitenin devam etmesini bekliyor. Ekonominin 2023’ün sonuna kadar normale dönmesini bekliyor. “FED, enflasyonun onların gözetimi altında artmasından dolayı suçluluk duyduğu için ABD ekonomisinin gücünü abartıyor” dedi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.