JPMorgan: Madenciler Bu Tarihe Kadar Bitcoin Satabilir!

JPMorgan Chase’e göre, Bitcoin satmak zorunda kalan madenciler, BTC’nin fiyatını baskılayabilir. Bitcoin’in düşüşü, bazı madencilerin ekipmanlarıyla desteklenen 4 milyar dolarlık krediyi geri ödemesini zorlaştırıyor. İşte detaylar…

Madenciler, Bitcoin satışını 3. çeyreğe kadar uzatabilir

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri Cuma günü bir notta, BTC madencilerinin satışı hakkında yorumlarını paylaştı. Toplamın yaklaşık yüzde 20’sini oluşturan halka açık madencilerin likiditeyi artırmak, maliyetleri karşılamak ve muhtemelen kaldıraç oranını artırmak için Mayıs ve Haziran aylarında Bitcoin satışları gerçekleştirdiği zaten biliniyor.

Analistler, özel madencilerin, devam eden maliyetleri karşılamak için madencilik faaliyetlerinden elde ettikleri blok ödüllerinin daha büyük bir kısmını satmış olabileceklerini belirtti. Ayrıca bu madencilerin, sermaye piyasalarına daha sınırlı erişimleri göz önüne alındığında “daha az kaldıraçlı” olabileceğini söylediler. Stratejistler, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Devam eden maliyetleri karşılamak veya devretmek için Bitcoin’lerin madenciler tarafından satılması, kârlılıkları artmazsa 3. çeyreğe kadar devam edebilir. Bu satış baskısının devam etme riski olsa da, muhtemelen Mayıs ve Haziran aylarında fiyatlar üzerinde baskı oluşturdu.

Piyasalar düşüş yaşadı

En büyük kripto para birimi, ABD Merkez Bankası (FED) faiz oranlarını artırmaya başladığından ve enflasyon yüksek kaldığından, bugüne kadar yüzde 50’den fazla düştü. Varlık sınıfının sorunları, Terra/Luna ekosisteminin çöküşü ve riskten korunma fonu Three Arrows Capital ile ilgili endişelerle derinleşti. Şimdi ise sorun yayılıyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri kayıplara maruz kalmayı kabul ediyor. Bitcoin madenci kredilerindeki milyarlarca dolar stres altına giriyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.