JPMorgan: Bitcoin’in Gerçek Değeri Bu Rakamlar!

Bitcoin, 30.000 dolar seviyelerinde ciddi bir dirençle karşı karşıya ve bazı analistler, buradan düşmeye devam edeceğine inanıyor. Bir Wall Street bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin için olumlu ve mevcut fiyatlara göre yüzde 28’lik bir artış öngörüyor.

JPMorgan: Bitcoin’in “gerçek değeri” 38.000 dolar

JPMorgan analistleri yatırımcılara yazdığı bir mektupta 38.000 doların Bitcoin için “makul bir fiyat” olduğunu belirtti. Ayrıca, banka piyasanın geleceği konusunda iyimser. Notta şunlar yazıyor:

Geçen ayki kripto piyasası düzeltmesi, geçen Ocak/Şubat ayına göre daha çok kapitülasyona benziyor ve ileriye dönük olarak Bitcoin ve kripto piyasası için daha genel olarak yukarı yönlü görüyoruz.

JPMorgan, gayrimenkul yerine kripto paraları tercih ediyor

Şirketin tavsiye ettiği “alternatif yatırımlar” arasında Bitcoin ve kripto para birimleri de yer alıyor. JPMorgan’a göre, kripto paralar, özel borç, özel sermaye ve gayrimenkul gibi diğer varlık türlerinden daha büyük bir düzeltme gördü. Bankanın stratejistleri bu konuda şunları söylüyor:

Bu nedenle, finansal riskten korunma fonlarının yanı sıra, en sevdiğimiz alternatif varlık sınıfı olarak gayrimenkulü kripto paralarla değiştiriyoruz.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.