JPMorgan: Birkaçı Hariç Çoğu Kripto Para Yok Olacak!

JPMorgan’ın dijital varlık birimi başkanı Umar Farooq, piyasadaki kripto para birimlerinin çoğunun “çöp” olduğunu belirtiyor. Ayrıca gerçek kripto kullanım durumlarının henüz tam olarak ortaya çıkmadığını öne sürüyor. İşte JPMorgan yöneticisinin yorumları…

JPMorgan, kripto para birimlerinde kullanım eksikliğine dikkat çekti

29 Ağustos’ta Singapur’da gerçekleşen bir panel tartışması sırasında Farooq, düzenlemenin pek çok geleneksel finans (TradFi) kurumunun dahil olmasını engelleyen gelişen endüstriye henüz yetişmediğini belirtti. Ayrıca, birkaç tanesi hariç, çoğu kripto varlığı için yardımcı programın eksik olduğunu belirtti. JPMorgan’ın Blockchain birimi Onyx Digital Assets’in (ODA) CEO’su olarak görev yapan Farooq, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Kriptoların çoğu aslında hala önemsiz. Demek istediğim, birkaç düzine token dışında, bahsedilen her şey ya gürültü ya da açıkçası, sadece gidici. Bu yüzden aklımda, kullanım durumları tam olarak ortaya çıkmadı ve düzenleme yetişmedi. Bence bu yüzden finans sektörünün genel olarak biraz yavaş yetiştirdiğini görüyorsunuz.

JPMorgan, kripto alanına ısınmakta

JPMorgan yöneticisi ayrıca, sektörün, TradFi kurumları arasında yüksek değerli “ciddi işlemleri” kolaylaştırmak veya tokenize mevduatlar, saklama hizmetleri gibi ürünlere ev sahipliği yapmak için ölçekte kullanılabilecek kadar olgunlaşmadığını da savundu. Bunun yerine, Farooq kripto, Blockchain ve daha geniş Web3 hareketi önerdi. Bu aşamada öncelikle vahşi spekülasyon için bir araç sağlıyor. Farooq, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Onlarla gerçekten bir şeyler yapabilmek için olgunlaşmak için tüm bunlara ihtiyacınız var. Şu anda, henüz orada değiliz, bugün Web3’te, mevcut altyapıda kullanılan paranın çoğu spekülatif yatırım için orada.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.