İşte Kripto Para Yatırımcılarının Para Kaybetmesinin 2 Nedeni

İşte Kripto Para Yatırımcılarının Para Kaybetmesinin 2 Nedeni

Kripto para piyasasında ve borsada kaybetmekten bıktınız mı? Kripto uzmanı Marcel Pechman, bireysel yatırımcıların her zaman kaybetmesinin 2 nedenini açıklıyor.

Bireysel kripto para ve borsa traderları genellikle kaybediyor?

Twitter’da, herhangi bir sosyal medya yatırım kulübünde veya yatırım temalı Reddit’te hızlı bir şekilde gezinmek, bir ay, dönem ve hatta bir yıl boyunca büyük ölçüde başarılı olan bir avuç trader bulmasını çabucak sağlayacaktır. İster inanın ister inanmayın, çoğu başarılı trader, her zaman görüntülenecek kazanan bir pozisyon olduğundan emin olmak için kiraz toplama dönemleri veya aynı anda farklı hesaplar kullanır.

Öte yandan, milyonlarca trader, özellikle kaldıraç kullanırken portföylerini patlatıyor. Daha sonra da eli boş dönüyor. Örneğin, brokerlerin bölgedeki kâr amacı gütmeyen türev trade’i yapan hesaplarının yüzdesini açıklamasını gerektiren United Kingdom’s Financial Conduct Authority (FCA) ele alalım. Verilere göre bireysel yatırımcıların %69 ile %84’ü para kaybediyor.

Benzer şekilde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yaptığı bir araştırma, borsa traderlarının %70’inin her üç ayda bir para kaybettiğini gösteriyor. Ayrıca, 27 milyon kullanıcısı olan çok uluslu bir broker olan eToro’nun bireysel yatırımcıların yaklaşık %80’inin 12 ay içinde para kaybettiğini ortaya koyuyor.

Aynı model, farklı kıtalar ve on yıllar boyunca her pazarda ortaya çıkıyor. Bireysel kripto para ve borsa traderları nadiren karlı operasyonları sürdürüyorlar. Yine de, acemi ve deneyimli yatırımcılar, influencer’lar, borsalar ve algoritmik trade sistemlerinden gelen yaratıcılık veya toplu pazarlama kampanyaları nedeniyle bu önyargının üstesinden gelebileceklerini düşünüyor. Aşağıda bireysel traderların kaçınılmaz başarısızlığının arkasındaki 4 suçlu var.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.