İşte Bu Hafta Radarınıza Almanız Gereken 4 Altcoin!

Bu yazımızda Kriptoks.com olarak analist Rakesh Upadhyay’ın 4 altcoin projesi hakkındaki analizlerine yer vereceğiz: XRP, NEAR, XMR, WAVES.

4 altcoin projesi hakkında analizler

BTC, 41.000 doları desteğe geri çevirebilirse, altcoin projeleri XRP, NEAR, XMR ve WAVES alıcıları çekebilir. Bitcoin (BTC) 4 Mart’ta 40.000 doların altına düştü ve hafta sonu boyunca seviyenin altında işlem gördü. Son birkaç gündür kripto fiyat hareketi dalgalı olsa da Glassnode verileri, kurumsal yatırımcıların Aralık 2021’den bu yana Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisseleri aracılığıyla kademeli olarak Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor. Bir başka olumlu işaret de, fon yöneticilerinin panik yapmaması ve varlıklarını GBTC’ye bırakması oldu. Bu, yöneticilerin uzun vadede muhtemelen yükseliş eğiliminde olduklarını, dolayısıyla kısa vadeli acıdan kurtulduklarını gösteriyor.

Bitcoin, 4 Mart’ta hareketli ortalamaların altına düştü ve bu, ayıların üstünlük kazanmaya çalıştığını gösteriyor. Boğalar, 5 Mart ve 6 Mart’ta fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çekerek agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalıştılar ancak başarısız oldular. Fiyat hareketli ortalamaların altında kalırsa, ayılar BTC/USDT çiftini yükselen kanalın destek hattına çekmeye çalışacak. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, paritenin kanal içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabileceğini gösteriyor. Bu kısa vadeli düşüş görünümü, analiste göre, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (40.474 dolar) üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır.

Analistin XRP tahminleri

Ripple (XRP), son birkaç gündür düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkmaya çalışıyor ancak ayılar yerini korudu. Küçük bir pozitif, boğaların pes etmemesi ve 50 günlük SMA’yı (0,72 dolar) savunmaya çalışmasıdır. Yassı hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, ne boğalara ne de ayılara açık bir avantaj sağlamıyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde iter ve sürdürürse, momentumun artması muhtemeldir ve XRP/USDT çifti 0,91 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, psikolojik direncin 1 dolarda olası bir yeniden test edilmesinin yolunu açabilir.

4 saatlik grafik, paritenin şu anda 0,80 ile 0,70 dolar arasında bir aralığa bağlı olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, parite genel direnci 0,80 dolardan zorlayabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların üstünlüğün olduğunu gösterebilir. Parite önce 0,85 dolara, ardından 0,91 dolara tırmanabilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra 0,70 dolara düşebilir. Bu seviye kırılırsa satış hızlanabilir ve parite 0,62 dolara düşebilir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.