İşte Bu Hafta Kaçırmamanız Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

İşte Bu Hafta Kaçırmamanız Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

Bu hafta yakından takip edilebilecek NEAR, ATOM, FTM ve FTT gibi altcoin projelerinin kısa vade hedeflerine ve olası düşüşleri savunacak kritik destek seviyelerine göz atalım.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin birikimlerini sürdürüyor

Bitcoin (BTC) düşüşünü durdurdu ve belirli altcoin’lerle birlikte bir toparlanma girişiminde bulunuyor. Bazı traderlar Bitcoin’de büyük bir satıştan korkuyorlar ancak Capriole CEO’su Charles Edwards, Bitcoin’in en kötü çöküşlerinin “BTC’nin üretim maliyetlerinin altına düştüğü madenci teslimiyeti (Aralık 2018 ve Mart 2020) nedeniyle olduğunu” söyledi. Bununla birlikte, Bitcoin’in mevcut üretim maliyeti, fiyatın oldukça altında olan 34.000 dolardı.

Kurumsal yatırımcıların son düşüşten sonra bile kripto piyasasında yükselişe devam ettiğinin bir işareti olarak, Cathie Wood’s Ark Invest, USD Coin’in (USDC) ana operatörü Circle ile birleşecek olan özel satın alma satın alma şirketinin 6.93 milyon hissesini satın aldı. Ayrıca, piyasanın olgunlaştığının bir başka işareti de, NFT’lerin düzeltmeye olumsuz tepki vermemesi. DappRadar’ın yakın tarihli bir raporu, 2022’nin ilk on gününde NFT ticaretinin 2021’in 3. çeyreğindeki 10.7 milyar dolara kıyasla 11.90 milyar dolar ürettiğini söyledi. Peki, Bitcoin toparlanmaya devam edebilir ve belirli altcoin projelerini daha yükseğe çekebilir mi? Tahminler için, Kriptoks.com olarak analizlerini paylaştığımız Rakesh Upadhyay’ın teknik analizleriyle devam edelim.

Bitcoin (BTC) teknik analiz

Boğalar, son birkaç gündür Bitcoin’i 20 günlük EMA’nın (44.415 dolar) üzerine çıkarmak için mücadele ediyor, ancak küçük bir olumlu haber, alıcıların bölgeyi savunmaktan vazgeçmemesi. Bu, boğaların her küçük düşüşte satın aldığını gösteriyor.

Alıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, trendde olası bir değişikliği işaret edecek. Analiste göre BTC/USDT çifti daha sonra ayıların tekrar sert bir direnç oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (47.987 dolar) yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 52.088 dolara doğru bir rallinin yolunu açabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkamazsa, hissiyatın negatif kalacağını ve rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı kritik desteğin altına 39.600 dolardan düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre düşüş trendi uzayabilir.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.