İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

ADA, AXS, LINK, FTT ve diğer seçili altcoin projeleri, Bitcoin destek olarak 45.000 dolar seviyesini elinde tutarsa, analiste göre önümüzdeki birkaç gün içinde güçlü bir toparlanma başlayabilir.

Bitcoin 45 bin dolar aştı, sırada neler var?

Bitcoin (BTC), art arda ikinci haftalık kazancını artırmaya ve yıldan bugüne kadarki en yüksek haftalık kapanış fiyatına ulaşmaya çalışıyor. Glassnode’un on-chain verilerine göre, Bitcoin fiyatındaki toparlanma spot piyasalardaki talepten kaynaklandı. Bunun boğaları neşelendirmesi muhtemel çünkü tarih, spot piyasa talebinin sürekli yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Bir başka olumlu işaret de, son iki hafta içinde ProShares Bitcoin Strategy borsa yatırım fonuna (BITO) yönelik güçlü talep ve bu da maruziyetini rekor seviyeye çıkardı. Arcane Research, güçlü girişlerin “ geleneksel yatırım araçları yoluyla Bitcoin iştahının arttığını gösterdiğini ” söyledi.

Bitcoin ile birlikte, daha geniş kripto alanı da yatırımcıları cezbetmektedir. Araştırma firması Fundstrat’a göre, risk sermayesi alıcıları Şubat ayının son üç haftasında kripto alanına 4 milyar dolar pompaladı. Alıcılar momentumu sürdürebilir ve Bitcoin ve altcoinlerde yardım rallisini uzatabilir mi? 4 altcoin projesinin teknik seviyelerine analist Rakesh Upadhyay eşliğinde göz atalım.

Bitcoin ve altcoin analizleri

Bitcoin’in 25 Mart mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların genel direnci 45.400 dolardan koruduğunu gösteriyor. Küçük bir pozitif, boğaların fazla zeminden vazgeçmemesi, bu da yatırımcıların pozisyonlarını aceleyle kapatmadıklarını gösteriyor.

20 günlük üstel hareketli ortalama (42.025 dolar) yükseldi ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede, bu da boğaların komuta olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 45.400 doların üzerine çıkarsa, BTC/USDT çifti yükselen kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Bu seviye yine bir engel olarak hareket edebilir, ancak boğalar bunu aşarsa parite 50.000 dolardan psikolojik seviyeye yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 45.400 dolardan düşerse, ayılar pariteyi 42.594 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacak. Bu, aşağı yönlü izlenmesi gereken önemli bir seviye çünkü boğalar onu desteklemek için değiştirirse, 45.400 doların üzerinde bir kırılma olasılığı artar. Ayılar, boğaların arka ayağa itildiğinin sinyalini vermek için fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.