İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Kritik Tahminler!

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Kritik Tahminler!

Bitcoin (BTC) kritik bir destek bölgesine ulaştı ve bu seviyeden bir sıçrama olursa BTC ve 4 altcoin kısa vadede daha da yükselebilir.

Bitcoin’deki zayıflık, altcoin projelerini de aşağı çekti.

S&P 500 ve Nasdaq endeksleri üst üste beş hafta boyunca düşüş gösterdi ve bu da yatırımcıların riskli yatırım araçlarından uzaklaşmaya devam ettiğini gösteriyor. Bitcoin’in ABD hisse senedi piyasalarıyla olan yakın korelasyonu, fiyatının baskı altında kalmasına neden oldu. BTC hafta sonu boyunca düşüşünü genişletti ve şimdi 2014’ten bu yana ilk kez art arda altı haftalık kaybını yaşadı. Bitcoin’deki zayıflık, piyasa değeri 1,6 trilyon doların altına düşen tüm kripto para piyasasını da aşağı çekti.

Bitcoin art arda altı haftalık kapanışı kırmızıda yaptıktan sonra, toparlanma zamanı geldi mi? Kritokoin.com olarak, Bitcoin ve yakın vadede istikrar belirtileri gösteren 4 altcoin projesinin grafiklerini ve analist görüşlerini aktarıyoruz.

İşte Bitcoin ve 4 altcoin için beklenen seviyeler ve kritik tahminler

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 5 Mayıs’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamadan (38.268 dolar) geri döndü ve yükselen kanal destek çizgisinin altına düştü. Bu hareket aynı zamanda göreceli güç endeksi (RSI) üzerindeki pozitif ayrışmayı da geçersiz kıldı.Hareketli ortalamalar düşmeye başladı ve RSI aşırı satım bölgesine yaklaşıyor. Bu durum, ayıların kontrolünde olduğuna işaret ediyor. BTC / USDT çifti 34.322 dolarda küçük bir desteğe sahip, ancak boğalar bu seviyeyi savunamazsa, düşüş 32.917 dolara kadar gidebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir seviyedir, çünkü kırılırsa, parite panik satışına tanık olabilir ve bir sonraki durak 28.805 dolar olabilir. Fiyat 34.322 dolardan yükselirse, toparlanma 20 günlük EMA’nın yakınında satışla karşı karşıya kalabilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, duyarlılığın negatif kaldığını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu, düşüş trendinin yeniden başlaması ihtimalini artırabilir. Bu olumsuz görüş, boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarması ve sürdürmesi durumunda kısa vadede geçersiz olabilir. Bu gerçekleşirse, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (41.466 dolar) yükselebilir.

4 Saatlik grafiğe bakıldığında ise, aşağı yönlü hareketli ortalamalar, ayıların kontrolünde olduğunu gösteriyor. Ancak RSI’daki aşırı satım seviyeleri, yakın vadede bir rahatlama rallisinin veya konsolidasyonun mümkün olduğunu gösteriyor. Toparlanma 20-EMA’nın üzerine çıkamazsa, ayılar satış baskısını koruyabilir ve parite 32.917 dolara düşebilir. Tersine, 20-EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, güçlü bir rahatlama rallisinin başlangıcına işaret edebilir. Parite daha sonra 50-SMA’ya yükselebilir. Alıcılar, düşüş trendinin sona erebileceğine işaret etmek için Bitcoin fiyatını 40.000 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.